Motor ma jeszcze szanse na awans! Co musi się wydarzyć?

Choć na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek piłkarze Motoru tracą aż 9 punktów do prowadzącego w tabeli Podhala Nowy Targ i pięć do Stali Rzeszów wciąż mają matematyczne szanse na wygranie rozgrywek! Co by musiało się wydarzyć, by lublinianie awansowali do II ligi?


Motorowcy muszą bezwzględnie wygrać mecze z Podhalem (25 maja), na wyjeździe z Wólczanką (2 czerwca) oraz z Wiślanami Jaśkowice (8 czerwca). Podhale oprócz porażki z Motorem, musiałoby przegrać w ostatniej kolejce w Rzeszowie ze Stalą oraz u siebie z 1 czerwca z nieobliczalnym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Z kolei Stal w spotkaniach w Sandomierzu z Wisłą (25 maja) i w Chełmie z Chełmianką (1 czerwca) może zdobyć co najwyżej punkt.

W takim przypadku na zakończenie rozgrywek Podhale, Motor i Stal miałyby po 73 pkt., a o awansie decydowałaby mała tabelka i bramki zdobyte przez Motor i Stal w spotkaniach z Podhalem.

W przypadku gdyby Stal zanotowała porażki w Sandomierzu i Chełmie, a wygrała tylko z Podhalem, pierwsze miejsce dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z zespołem z Nowego Targu zajmie Motor! Marzyć można, ale póki co trzeba pokonać w najbliższy weekend w Zamościu Podhale i liczyć na potknięcie rzeszowian w Sandomierzu. MAG