Motor nadal bez wygranej

W sobotę nasze zespoły, przygotowujące się do rundy wiosennej III ligi, rozegrały kolejne sparingi. Motor w piątej grze kontrolnej nie potrafił pokonać rywala, tym razem remisując 1:1 na wyjeździe z II-ligową Legionovią Legionowo. Avia Świdnik w czwartym meczu w okresie przygotowawczym odniosła trzecie zwycięstwo, pokonując w Lubartowie 3:1 Lewart.

Niewiele brakowało a motorowcy musieliby pogodzić się w sobotę z już trzecią porażką w sparingach (wcześniej ulegli 2:3 Stali Rzeszów oraz 0:1 Hetmanowi Zamość). Lublinianom udało się wyrównać dopiero w samej końcówce. Do siatki gospodarzy trafił Bartosz Rymek. W meczu z Legionovią trener Mirosław Hajdo przyglądał się dwójce lewych obrońców. Każdy z testowanych graczy przebywał na boisku po 45. minut.

Zarówno Motor, jak i Avia kolejne gry kontrolne rozegrają w najbliższą sobotę (15 lutego). Motorowcy zmierzą się na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (godz. 11:00), Avia podejmować będzie u siebie Ładę Biłgoraj. MAG

Legionovia Legionowo – Motor Lublin 1:1 (0:0)

Motor – I połowa: Olszewski – Michota, Grodzicki, Cichocki, zawodnik testowany I, Wójcik, Kumoch, Król, Swędrowski, Ceglarz, Ropski; II połowa: Kalinowski – Gruszkowski, Łukasik, Cichocki (60 Zbiciak) zawodnik testowany II, Kunca, Rymek, Duda, Darmochwał, Nowak, Paluch

Bramki: 1:0 Kluska 65, 1:1 Rymek 90.

Lewart Lubartów – Avia Świdnik 1:3 (1:0)

Avia: Szelong – Kuliga, Mykytyn, Głaz, Niewegłowski, Ozimek, K. Mroczek, Prędota, Uliczny, B. Mroczek, Ceglarz oraz Białek, Wójcik, Kurek, Poleszak, Górka, Kukułowicz.
Bramki: Żelisko z karnego – B. Mroczek, Ozimek, Białek.

Inni trzecioligowcy też grali

Wisła Puławy – Tomasovia 7:0 (Cyfert 19, Wojczuk 63, 72, 75, W. Puton 71, Chudyba 74, Stanisławski 81).
Siarka Tarnobrzeg – Stal Kraśnik 2:2 (Kargulewicz 25, Mróz 57 – Kaczmarek 55, Nastałek 90).