Motor pojechał do Uniejowa

Piotr Kusiński, nowy zawodnik Motoru Lublin

Pierwszy zimowy transfer i trzecia gra kontrolna (3:3 z Radomiakiem) – tak w Motorze Lublin minął kolejny tydzień przygotowań do rundy wiosennej piłkarskiej II ligi. Wczoraj lubelski zespół udał się na zgrupowanie do Uniejowa. Trener Marek Saganowski zabrał ze sobą na obóz 24 zawodników.


Pierwszym zawodnikiem, który w zimowej przerwie zasilił Motor został środkowy pomocnik Piotr Kusiński. 19-latek podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 r. – To młody, ambitny i perspektywiczny piłkarz, który na pewno szybko wprowadzi się do drużyny, a tylko od niego zależy, jaką rolę będzie w niej pełnił – mówi Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Motoru.

Kusiński przygodę z piłką rozpoczynał w Legionowie, a następnie związany był z warszwskimi klubami: Escolą Varsovia, Polonią i Legią, gdzie występował w Centralnej Lidze Juniorów oraz zespole rezerw. Od sezonu 2019/2020 bronił barw trzecioligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W rundzie jesiennej wystąpił w 18 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę. BAS

Radomiak Radom – Motor Lublin 3:3 (2:2)

Motor – I połowa: Madejski – Michota, Wawszczyk, Grodzicki, Moskwik, Wójcik, Kumoch, Duda, Darmochwał, Rak, Ropski; II połowa: Kiełpin – M. Król, Łukasik, Cichocki, zawodnik testowany, Wójcik, Kumoch, Duda (65 Janiszek), Darmochwał (65 Nowak), Jagodziński, Świderski.

Bramki: Leandro 14, Karwot 18, Radecki 60 – Ropski 24, Rak 42, Nowak 90.

Sparingi motoru 19.01:

Wisła Płock 1:2 * 23.01: Wólczanka 4:0 * 27.01: Radomiak 3:3 * 31.01: Legia II Warszawa (zakończył się po zamknięciu tego wydania tygodnika) * 6.02: Resovia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here