Motor rozjechał GKM

W meczu 6. kolejki PGE Ekstraligi żużlowcy lubelskiego Motoru nie dali żadnych szans ekipie MrGarden GKM Grudziądz. Koziołki w piątkowy wieczór wręcz zmiażdżyły rywali, wygrywając różnicą aż 26 punktów – 58:32. Dzięki czwartemu zwycięstwu w sezonie nasz zespół awansował na drugie miejsce w tabeli rozgrywek!

Goście jedynie na początku próbowali walczyć z motorowcami, a kroku Koziołkom starali się dotrzymać Artiom Łaguta i Kenneth Bjerre. W 3. biegu okazali się szybsi od Mikkela Michelsena oraz Jarosława Hampela i GKM przegrywał zaledwie dwoma punktami (8:10). Jak się później okazało był to jeden z dwóch wygranych przez przyjezdnych biegów w całym meczu!

Po raz drugi ta sama para gości zwyciężyła w ostatniej gonitwie, dając radę naszym młodzieżowcom. Szkoda, że Wiktorowi Lampartowi i Wiktorowi Trofimowowi zabrakło nieco zimnej krwi i umiejętności, bo mieli ogromną szansę na remis, a to oznaczało rekordową wygraną odniesioną spośród wszystkich drużyn w tym sezonie w PGE Ekstralidze.

Liczba dnia

9 razy w piątkowym meczu zawodnicy wygrywali starty z pola nr 1. Ani razu nie udało się to żużlowcom startującym z najbardziej zewnętrznego toru (nr 4), tylko raz z nr 3!

Pozostałe mecze 6. kolejki PGE Ekstraligi zostały przełożone.

28 lipca (wtorek) odbędą się spotkania: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław i Fogo Unia Leszno – RM Solar Falubaz Zielona Góra, a 30 lipca: PGG ROW Rybnik – Eltrox Włókniarz Częstochowa.
1. Fogo Unia 5 10 +68
2. Motor Lublin 6 8 +38
3. RM Solar Falubaz 5 7 +5
4. Eltrox Włókniarz 4 6 +56
5. Betard Sparta 5 5 +4
6. MrGarden GKM 5 2 -44
7. PGG ROW Rybnik 5 2 -91
8. Stal Gorzów 4 0 -36
W następnej kolejce
24 lipca (piątek): Betard Sparta Wrocław – PGG ROW Rybnik (18:00), RM Solar Falubaz Zielona Góra – Motor Lublin (20:30); 26 lipca (niedziela): MrGarden GKM Grudziądz – Moje Bermudy Stal Gorzów (16:30); Eltrox Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno (19:15).

Motor Lublin – MrGarden GKM Grudziądz 58:32

Motor: 9. Grigorij Łaguta 11+1 (3,3,3,2*,-), 10. Paweł Miesiąc 7+2 (2*,1,2*,1,1), 11. Matej Zagar 10+2 (2*,2*,3,3,-), 12. Jarosław Hampel 7 (0,3,1,3), 13. Mikkel Michelsen – 12 (1,3,3,2,3), 14. Wiktor Lampart 7 (3,3,1,0), 15. Wiktor Trofimow jr 4 (1,1,1,1), 16. Oskar Bober – NS

MrGarden GKM: 1. Przemysław Pawlicki 0 (0,0,-,-,-), 2. Kenneth Bjerre 9+2 (2*,2,w,1,2,2*), 3. Nicki Pedersen 6 (1,1,2,d,d,2), 4. Krzysztof Buczkowski 1 (1,0,-,-), 5. Artiom Łaguta 14 (3,2,2,1,3,3), 6. Marcin Turowski 2 (2,0,0), 7. Damian Lotarski – 0 (0,0,0), 8. Roman Lachbaum 0 (0,0).

Sędziował Remigiusz Substyk
NCD: Artiom Łaguta w biegu 15. – 66,33 s.
Zestaw startowy: 1.

Bieg po biegu

1. (67,35) G. Łaguta, Zagar, Pedersen, Pawlicki 5:1 (5:1)
2. (68,08) Lampart, Turowski, Trofimow jr, Lotarski 4:2 (9:3)
3. (67,28) A. Łaguta, Bjerre, Michelsen, Hampel 1:5 (10:8)
4. (68,13) Lampart, Miesiąc, Buczkowski, Turowski 5:1 (15:9)
5. (66,96) Hampel, Zagar, Pedersen, Buczkowski 5:1 (20:10)
6. (66,81) Michelsen, Bjerre, Trofimow jr, Pawlicki 4:2 (24:12)
7. (66,63) G. Łaguta, A. Łaguta, Miesiąc, Lotarski 4:2 (28:14)
8. (66,63) Michelsen, Pedersen, Lampart, Bjerre (w) 4:2 (32:16)
9. (66,70) G. Łaguta, Miesiąc, Bjerre, Lachbaum 5:1 (37:17)
10. (66,99) Zagar, A. Łaguta, Hampel, Turowski 4:2 (41:19)
11. (66,57) Hampel, G. Łaguta, A. Łaguta, Pedersen (d4) 5:1 (46:20)
12. (67,11) Zagar, Bjerre, Trofimow jr, Lotarski 4:2 (50:22)
13. (66,55) A. Łaguta, Michelsen, Miesiąc, Pedersen (d4) 3:3 (53:25)
14. (67,07) Michelsen, Pedersen, Miesiąc, Lachbaum 4:2 (57:27)
15. (66,33) A. Łaguta, Bjerre, Trofimow jr, Lampart 1:5 (58:32)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here