Motor roztrzaskał się na osobówce

W ciężkim stanie trafili do szpitala kierujący motocyklem i jego pasażer. Jednoślad, którym jechali zderzył się z osobową Kią. Do tragedii doszło w Wólce Kraśniczyńskiej. Okoliczności zdarzenia badają krasnostawscy policjanci, którzy apelują o rozwagę i rozsądek na drogach.

W niedzielę (22 kwietnia) ok. godziny 18 dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło w Wólce Kraśniczyńskiej (gmina Kraśniczyn). – Na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich doszło do zderzenia motocykla z osobową Kią. Jednośladem podróżowało dwóch 22-latków, mieszkańców gminy Kraśniczyn. Obaj doznali licznych obrażeń. Stan kierującego motocyklem był na tyle ciężki, że do szpitala został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

Do szpitala trafiła również kierująca samochodem Kia 18-latka, mieszkanka Kraśniczyna. Na szczęście obrażenia, jakich doznała okazały się niegroźne. Nastolatka była trzeźwa. – Wyjaśniamy okoliczności wypadku. Spośród kilku hipotez sprawdzana jest również ta, że to kierująca samochodem nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z przeciwka motocyklowi – mówi Wasilewski. Policjanci kolejny raz apelują o rozwagę na drogach. (kg)