Motor z licencją na drugą ligę

W czwartek Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrywała  wnioski o przyznanie licencji na grę w II lidze. Wśród klubów, które pozytywnie zostały zweryfikowane znalazł się także Motor Lublin.


Nasz beniaminek otrzymał licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach II ligi w sezonie 2020/2021 z nadzorem infrastrukturalnym, podobnie jak Znicz Pruszków, Gryf Wejherowo i Śląsk II Wrocław.

Dlaczego Motor został objęty nadzorem infrastrukturalnym?

– Wynika on z konieczności zadaszenia boksu dla noszowych, przygotowania regulaminu depozytu oraz wyznaczenia i oznakowania miejsc parkingowych dla przedstawicieli VIP drużyn gości. Chciałbym podkreślić, że zgodnie z zapewnieniem, wszystkie wymienione rzeczy zostaną przygotowane przez operatora stadionu przed startem rozgrywek – tłumaczy Paweł Majka, prezes Motoru.

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów – poinformowano w komunikacie.

Spośród klubów ubiegających się o licencję jedynie Legionovia Legionowo nie spełniła wymaganych kryteriów i licencji nie otrzymała. Z kolei Hutnik Kraków otrzymał licencję, ale swoje mecze jako gospodarz będzie musiał rozgrywać na stadionie Garbarni Kraków z nadzorem infrastrukturalnym, sportowym oraz z zakresu personelu i administracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here