Motor zatarł się na dobre

Motor w meczu z Wigrami nie zachwycił, ale punkt zdobył

O niedawnej zwycięskiej serii piłkarzy lubelskiego Motoru kibice mogą już chyba na dobre zapomnieć. Ich pupile wprawdzie wciąż nie przegrywają, ale w sobotę już po raz czwarty z rzędu podzieli się z rywalami punktami. Remis 1:1 z Wigrami Suwałki, szósty w rozgrywkach (żaden zespół w lidze tak często nie remisuje!) należy uznać jednak za bardzo szczęśliwy. Krzysztof Ropski doprowadził bowiem do wyrównania w piątej, przedostatniej minucie doliczonego czasu przez arbitra, wykorzystując świetne podanie z prawej strony Filipa Wójcika.

Goście wynik meczu otworzyli w 19. minucie. Kontratak środkiem boiska wyprowadził Denis Gojko. 23-latek zagrał piłkę do Mateusza Sowińskiego, który prostopadłym podaniem znalazł w polu karnym Kacpra Michalskiego.

Ten z łatwością minął bramkarza Motoru Sebastiana Madejskiego i strzałem do pustej bramki dał ekipie z Suwałk prowadzenie.

Motor po stracie bramki długo nie mógł się pozbierać. Na niewiele pomogły też zmiany, jakie już w przerwie dokonał trener Marek Saganowski. Ba, w 53. minucie goście powinnni prowadzić już 2:0, ale Elso Brito z kilku metrów nie potrafił pokonać Madejskiego. Wigry świetną okazję zmarnowały także kwadrans później, gdy zaledwie o kilka centymetrów pomylił się Mariusz Rybicki.

W doliczonym czasie szczęście dopisało jednak motorowcom. MAG

Motor Lublin – Wigry Suwałki 1:1 (0:1)

Motor: Madejski – Cichocki (81 Ropski), Najemski, Rozmus (46 Moskwik) – Ryczkowski (70 Wójcik), Kusiński, Swędrowski, Ceglarz, Polak (46 Sędzikowski) – Fidziukiewicz, Firlej (55 Vitinho).

Wigry: Zoch – Michalski (65 Adamek), Ozga, Lewandowski, Bogusławski (65 Pierzchała), Brito – Mularczyk (65 Rybicki), Babiarz, Łabojko, Gojko (79 Bartczak) – Sowiński (77 Randak).

Bramki: 0:1 Michalski 19, 1:1 Ropski 90+5. Żółte kartki: Polak, Cichocki, Rozmus, Najemski (M.). Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn). Widzów: 2365.

W piłkarskiej II lidze

13. kolejka: Motor Lublin – Wigry Suwałki 1:1 (Ropski 90+5 – Michalski 19) * Znicz Pruszków – Olimpia Elbląg 1:1 (Kosakiewicz 40 – Wenger 79 k) * Ruch Chorzów – Wisła Puławy 2:4 (Szczepan 62, Kowalczyk 90 – Banach 29, Drozdowicz 35, Kondracki 76, Bartosiak 90) * Hutnik Kraków – Stal Rzeszów 1:2 (Stawarczyk 67 k – Kotwica 34, Prokić 61) * Pogoń Siedlce – Sokół Ostróda 3:0 (Majewski 4, Trochim 9, Wróblewski 87) * GKS Bełchatów – KKS 1925 Kalisz 2:1 (Golański 3 k, Sołtysiński 50 – Giel 74 k) * Lech II Poznań – Chojniczanka 3:2 (Baturina 15, Palacz 19, Kozubal 59 – Skrzypczak 39, Wolsztyński 90) * Garbarnia Kraków – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1 (Szywacz 70, Klec 77 – Jaroń 90 k) * mecz: Śląsk II Wrocław – Radunia Stężyca zakończył się po zamknięciu tego wydania.

1. Stal 13 32 28-11
2. Ruch 13 28 21-11
3. Chojniczanka 13 22 29-13
4. Olimpia 13 22 14-13
5. Motor 13 21 24-11
6. Wisła 13 19 25-21
7. Lech II 12 19 14-14
8. Wigry 13 18 15-14