Motor zatrzymany w Grodzisku

AWANS DO 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski! W środę Motor w meczu 1/32 finału piłkarskiego Pucharu Polski pokonał na Arenie Lublin 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała, spadkowicza z ekstraklasy. Zwycięstwo nad „Góralami” dała motorowcom bramka z rzutu karnego strzelona w 16. minucie przez Macieja Firleja

Nie udało się piłkarzom Motoru Lublin w piątym kolejnym meczu w II lidze nie stracić gola i wygrać po raz czwarty. Świetną serię motorowców przerwał w sobotę beniaminek z Grodziska Mazowieckiego.

Gospodarze już w 7. minucie objęli prowadzenie po strzale Kolumbijczyka Jean Franco Sarmiento, który zupełnie zaskoczył Sebastiana Madejskiego. Motor wyrównał dopiero niespełna kwadrans przed końcem, a na listę strzelców uderzeniem zza szesnastki wpisał się niezawodny Michał Fidziukiewcz, dla którego było to już 13 trafienie w sezonie!
Po zdobyciu bramki motorowcy dążyli za wszelką cenę do wygranej. Pogoń jednak skutecznie odpierała ataki lublinian. BAS

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Motor Lublin 1:1 (1:0)

Pogoń: Haluch – Zimmer, Choroś, Gładysz (46 Zembrowski), Theus (46 Maślanka) – Kalinowski (69 Jaroń), Owczarek, Kołaczek, Wrzesiński (90 Kobiera), Lisowski – Sarmiento (76 Sacharuk).

Motor: Madejski – Kusiński, Błyszko, Najemski, Moskwik (69 Ryczkowski) – Wójcik (46 Vitinho), Swędrowski (69 Firlej), Król (56 Kołbon), Ceglarz, Sędzikowski (46 Polak) – Fidziukiewicz.

Bramki: 1:0 Sarmiento 7, 1:1 Fidziukiewicz 78. Żółte kartki: Zimmer, Kołaczek, Choroś – Kusiński, Błyszko, Ceglarz. Sędziował: Kukla (Kraków).

Pozostałe mecze 10. kolejki II ligi:

Garbarnia Kraków – GKS Bełchatów 1:0 (Klec 29) * KKS 1925 Kalisz – Hutnik Kraków 2:0 (Kamiński 40, Giel 79)* Sokół Ostróda – Ruch Chorzów 1:3 (Słupski 75 – Mokrzycki 44, Foszmańczyk 48, Janoszka 69) * spotkania: Olimpia Elbląg – Lech II Poznań, Chojniczanka – Pogoń Siedlce, Wigry Suwałki – Śląsk II Wrocław, Stal Rzeszów – Znicz Pruszków i Radunia Stężyca – Wisła Puławy zakończyły się po zamknięciu wydania. W tabeli II ligi prowadzi Ruch (24) przed Stalą Rzeszów (22) i Motorem (18). W następnej kolejce – 2 października: Motor – Chojniczanka (17:00).