Motorowcy już po wakacjach

Piłkarze trzecioligowego Motoru rozpoczęli we wtorek przygotowania do nowego sezonu. Zespół trenera Marcina Sasala ma za sobą też już pierwszą grę kontrolną. W sobotę lublinianie przegrali 0:2 z drugoligowym Radomiakiem.

W pierwszych zajęciach udział wzięło 19 piłkarzy. Nie zabrakło nowych, Konrada Nowaka, o którego pozyskaniu informowaliśmy już przed tygodniem oraz Dmytro Kozbana i Przemysława Szkatuły (o nich piszemy obok). W pierwszym tygodniu wszyscy zawodnicy przeszli m.in. testy szybkościowe oraz wydolnościowe. Nie zabrakło także zajęć w siłowni. W sobotę zespół rozegrał także pierwszy sparing z Radomiakiem. Mecz wygrali 2:0 drugoligowcy, zdobywając obie bramki po stałych fragmentach. W kolejnej grze, w środę o godz. 11 Motor zmierzy się na bocznym boisku Areny z Górnikiem Łęczna.

Radomiak – Motor Lublin

2:0 (1:0)
Motor: Socha – Michota, Tadrowski, Gieraga, Słotwiński, Kaczmarek, Tymosiak, Kamiński, Majkowski, Oziemczuk, Paluch oraz Piotrowski, Szkatuła, Kursa, Chyła, Tkaczuk, Cholerzyński, Nowak, Kozban i trzech zawodników testowanych.

Kolejni nowi piłkarze

W poniedziałek Motor pozyskał kolejnych nowych zawodników: 28-letniego napastnika Dmytro Kozbana oraz młodszego o cztery lata pomocnika, Przemysława Szkatułę.
Pierwszy jest wychowankiem UOR-u Donieck i dotychczas reprezentował ukraińskie zespoły: Inter Bojarka, FK Lwów, Kniaża Szczasływe, Nafkom Browary, Nywa Winnica, Awanhard Kramatorsk, Wołyń Łuck oraz Weres Równe. Drugi z zawodników przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Odrze Wodzisław Śląski. Występował w Gosław-WAP Wodzisław Śląski, Przyszłości Rogów, Polonii Bytom, Rozwoju Katowice i Karpatach Krosno. W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu w barwach bytomskiej Polonii wystąpił w 9 spotkaniach.