Mówią i piszą po polsku

W I LO im. W. Jagiełły odbyła się w VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Poprawności Językowej „Mówię i piszę po polsku”. Jego celem jest przede wszystkim popularyzacja poprawnej pisowni w języku polskim wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Za stronę merytoryczną zadań konkursowych odpowiadała przewodnicząca jury, pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, dr Anna Majewska-Wójcik. Obok niej w komisji konkursowej zasiadły też Anna Kowalska i Anna Kosmowska. W tegorocznej edycji na etapie wojewódzkim wzięło udział 26 uczestników z 13 szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego.

Pierwsze miejsce jury przyznało Michałowi Dziurze z I LO w Biłgoraju, drugie Szymonowi Bogucie ze Śródziemnomorskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, a trzecie – Małgorzacie Kraczowskiej z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Ponadto wyróżnienie i nagrodę za najlepszą pracę pod względem estetycznym przyznano Milenie Lis uczennicy I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Tytułem autora najlepszej pracy z powiatu krasnostawskiego uhonorowano Bartłomieja Soczyńskiego z Zespołu Szkół nr 2 im. w Krasnymstawie.

W wydarzeniu uczestniczyła posłanka na sejm, Teresa Hałas. Powiat krasnostawski reprezentował wicestarosta Marek Nowosadzki. Dyrektor I LO Anna Patejuk podziękowała wszystkim uczestnikom, ich opiekunom oraz fundatorom nagród. Wyraziła nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem wśród uczniów szkół województwa lubelskiego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Katedra Języka Polskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Lubelski Kurator Oświaty, Starosta Krasnostawski. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here