I ty możesz narysować komiks

W ramach projektu „Kultura z Wami!” Krasnostawski Dom Kultury organizuje warsztaty „Narysuj dla nas komiks”. Zajęcia poprowadzi Jakub Kijuc.

Każdy, kto chce wziąć udział w projekcie, proszony jest o kontakt mailowy (projekty.kdk@gmail.com) lub telefoniczny (665 437 017). Pierwsze spotkanie organizacyjne w ramach projektu zaplanowano na 25 kwietnia o 15.30. – W marcu, gdy wymienialiśmy poglądy na temat stanu kultury w Krasnymstawie, nie wszystko dało się wyrazić słowami – mówi Dominik Kleszko z KDK. – Mamy nadzieję, że uda się to zrobić kreską, obrazkiem, rysunkiem. Pomoże nam w tym Jakub Kijuc, który przy okazji zapozna was z podstawami tworzenia komiksu – dodaje. Jakub jest autorem zeszytów z serii „Konstrukt”, gdzie jednym z bohaterów jest miasto Krasnystaw. – Dzieją się tu naprawdę dziwne rzeczy. Jeżeli znacie jakieś niewyjaśnione opowieści dotyczące naszej miejscowości, tym bardziej powinniście przyjść. Pamiętajcie jednak, że głównym tematem warsztatu będą wasze jak najbardziej rzeczywiste potrzeby kulturalne. Prace, które powstaną zawisną we wnętrzu budynku KDK. Będą nam przypominały, co jeszcze powinniśmy dla was zrobić – informuje Kleszko.
Jakub Kijuc urodził się w 1981. Jest absolwentem wydziału artystycznego UMCS w Lublinie. Od kilku lat mieszka w Krasnymstawie. Twórca komiksów „Konstrukt” i „Jan Hardy” oraz pasków komiksowych „R.O.T.A. XXI”. Jego ambicją jest przybliżenie polskiej komiksowej fantastyki szerszej publiczności. Więcej: www.jakubkijuc.blogspot.com. (k)