Mrówka pochwycona

Odpowiedzialny za odbiór przerzuconej przez granicę kontrabandy i wywóz jej do dziupli 25-latek wpadł zaraz po załadunku towaru. Chełmianin próbował uciekać, ale na próżno.

Obserwujący rejon wokół Bugu funkcjonariusze operacyjno-śledczy ze straży granicznej dostrzegli podejrzany samochód i wysłali do kontroli patrol SG z Dorohuska. Na widok zbliżających się strażników kierowca Audi A6 rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu był już osaczony i zatrzymany.

– Samochodem próbował odjechać od granicy państwa 25-letni mieszkaniec Chełma. W przestrzeni bagażowej jego pojazdu ujawniono duże tekturowe pudła, w których znajdowały się znaczne ilości papierosów, łącznie 16490 paczek. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną z Ukrainy na terytorium Polski. Mężczyzna został zatrzymany, a ujawnione przy nim przemycone papierosy o wartości ponad 230 tysięcy złotych zabezpieczone – informuje por. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału SG.

25-latek odpowiedzialny za odbiór i transport do „dziupli” towaru (czyli tzw. mrówka), będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo skarbowe. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here