Multimedalista z Krasnegostawu

Wojtek Sławacki z SP nr 5 w Krasnymstawie zdobył 6 złotych medali podczas zimowych mistrzostw województwa lubelskiego w pływaniu.

W zawodach uczestniczyło 300 zawodników z 25 klubów z województwa lubelskiego. Wojtek Sławacki zdobył sześć złotych medali w kategorii wiekowej 12-13 lat. Na najwyższym podium stawał w następujących dystansach: 50 m stylem dowolnym, 200 m stylem dowolnym, 200 m stylem klasycznym, 200 m stylem zmiennym, 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym.

Dodatkowo poprawił najlepszy czas w Polsce (w sezonie 2018) na 100 m stylem dowolnym w swoim roczniku. Poprzedni rekord 56.30 sek., należący również do Wojtka, po weekendowych zawodach wynosi 56,01sek.

Za sumę punktów z dwóch najlepszych startów uczeń SP nr 5 nagrodzony został statuetką „Najlepszy zawodnik zimowych mistrzostw województwa lubelskiego w kategorii młodzików”. (k, zdjęcia)