Multimedialni mistrzowie z Jagiełły

Maturzyści z klasy 3a w I LO w Krasnymstawie – Marcela Zdybel oraz Bartosz Rogowski – zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie multimedialnym zorganizowanym na KUL.

Do konkursu uczniowie I LO przygotowywali się pod okiem nauczyciela Marcina Wilkołazkiego. – Tegoroczna edycja konkursu skierowana była do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju, a jego tematem były zagadnienia związane z naszym wschodnim sąsiadem Ukrainą – mówi Wilkołazki. Uczniowie I LO w Krasnymstawie przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą sakralnego oblicza Ukrainy. Przedstawili w niej m.in. początki chrześcijaństwa na Rusi Kijowskiej, przyjęcie chrztu, wybrane obiekty architektury sakralnej, a także niektóre miejsca kultu religijnego. – Było to duże i pracochłonne wyzwanie, bowiem wymagało połączenia wiedzy z wielu dziedzin oraz umiejętności wyszukiwania, analizowania i syntetyzowania informacji, a ponadto zastosowania w praktyce zaawansowanych technik tworzenia projektów multimedialnych.
Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w piątek, 6 kwietnia, w Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. (k)