Multimedialni zwycięzcy z I LO

Justyna Mazurek i Katarzyna Łaniewska z I LO w Krasnymstawie zwyciężyli w ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu multimedialnego zorganizowanego przez KUL.

W piątek, 26 kwietnia, w gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyło się uroczyste podsumowanie ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu multimedialnego dla szkół ponadgimnazjalnych, organizowanego przez Instytut Filologii Słowiańskiej KUL. Podczas tegorocznej edycji konkursu organizatorzy zaprosili uczestników rywalizacji w podróż do świata muzyki ukraińskiej.

Licealiści biorący udział w przedsięwzięciu, korzystając z wybranych narzędzi informatycznych, musieli przygotować prezentację multimedialną ukazującą m.in. historię muzyki na ziemiach ukraińskich, tradycyjne instrumenty muzyczne oraz ukraińskie tańce ludowe, a także zagadnienia dotyczące muzyki współczesnej i najpopularniejszych zespołów rockowych tworzących za naszą wschodnią granicą.

Najlepiej z zadaniem poradził sobie zespół złożony z dwóch uczennic I LO Jagiełły w Krasnymstawie – Justyna Mazurek i Katarzyna Łaniewska. Dziewczęta do konkursu przygotował nauczyciel informatyki Marcin Wilkołazki. Wyróżnienie zdobył drugi zespół z I LO w Krasnymstawie złożony z Radosława Poszytka i Kuby Włodarczyka. (k)