Mundurowa na rowerze

Anna Kędra z Komendy Policji w Krasnymstawie bierze udział w drugiej edycji rowerowej sztafety charytatywnej (ponad 6 tys. km!) organizowanej przez grupę „Mundur na rowerze”, podczas której zbierane są środki na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. – Uczestnicy jadą dla policjanta Marcina i strażaka Arka z Łodzi. Sztafeta zawita m.in. do Krasnegostawu i Chełma – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

„Mundur na rowerze” jest to nieformalna grupa rowerowa zrzeszająca funkcjonariuszy i pracowników policji, straży granicznej, służby więziennej, straży ochrony kolei, straży pożarnej, żołnierzy Wojska Polskiego, żandarmerii, funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz ratowników medycznych. W tym roku trasa sztafety, jaka jedzie dla Marcina i Arka, liczy 6130 km i przebiega przez 130 miast. – Mundurowi wystartowali 22 maja z Białegostoku. 17 czerwca ok. godziny 18.00 sztafeta dotrze do Krasnegostawu, następnie uczestnicy wyruszą w dalszą drogę, na ostatni tego dnia etap, do Chełma.

Wśród kolarzy będzie jechać sierż. Anna Kędra, miłośniczka i wielokrotna triumfatorka wyścigów rowerowych – mówi Piotr Wasilewski. Wszyscy chętni funkcjonariusze, pracownicy cywilnych jednostek oraz sympatycy jazdy rowerem mogą wspólnie przejechać etap sztafety z Krasnegostawu do Chełma. – Starujemy z parkingu przy KPP Krasnystaw przy ul. Okrzei 11 o godzinie 18.00. Do przejechania mamy dystans około 30 km w spokojnej, towarzyskiej, integracyjnej atmosferze – dodaje rzecznik. (k)