Muszą skrócić rozładunek

Tylko do godziny 10 mogą wjeżdżać na Stare Miasto samochody z zaopatrzeniem. Ratusz opracował projekt nowej organizacji ruchu dla „dostawczaków”.
Do tej pory zaopatrzenie trwało od godz. 6 do południa. – Zmieniamy, a dokładnie skracamy godziny wjazdu pojazdów zaopatrzenia na Stare Miasto. Posiadamy już opracowany i zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu. Zgodnie z nim taki wjazd będzie możliwy w godzinach 6-10. W poniedziałek nowe godziny wjazdu powinny pojawić się na tablicy pod znakiem na ul. Noworybnej – poinformował w piątek Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.
Zmiany, na które decyduje się ratusz, wynikają z niezadowolenia mieszkańców i turystów. W sezonie ogródków kawiarnianych i spacerów, trzeba przeciskać się między dostawczakami, które krążą od lokalu do lokalu. – Rynek nie może wyróżniać się w ten sposób – podkreśla radny Michał Krawczyk (PO).

– Skrócenie możliwości wjazdu zaopatrzenia z sześciu do czterech godzin nie jest radykalną zmianą, a wpisuje się w nasze plany redukowania ruchu kołowego na Starym Mieście. Zakładamy, że ta zmiana będzie pozytywnie odebrana przede wszystkim przez spacerujących i odpoczywających w tej części miasta – wyjaśnia Karol Kieliszek.
Od stycznia obowiązują też nowe zasady dla wjeżdżających na Stare Miasto taksówek. W okresie grudzień-marzec nie mają one ograniczeń godzinowych. Od wiosny i latem wjadą one na Stare Miasto po staremu, czyli w godz. 20-8. Taksówki mogą wyłącznie zabrać lub odwieźć klienta. CH