Muzyczna uczta

W ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich od 2 do 12 kwietnia, po raz pierwszy w Lublinie, odbędzie się Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Podczas lubelskiej, XXI edycji festiwalu usłyszymy światowej klasy zespoły, które zaprezentują przekrojowy program muzyki klasycznej. Festiwal odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
2 kwietnia w archikatedrze lubelskiej będzie miała miejsce polska premiera IV kwartetu smyczkowego Krzysztofa Pendereckiego, napisanego dla Belcea Quartet w grudniu 2016 roku. 3 kwietnia, w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, podczas pierwszych występów w Polsce, zagra słynna Niemiecka Radiowa Orkiestra Filharmoniczna SAARBRÜCKEN KAISERSLAUTERN. 4 kwietnia, pierwszy raz w Polsce, zagra laureat konkursu im. Piotra Czajkowskiego, Yu-Chien Tseng (skrzypce) z udziałem Hong Kong Sinfonietta pod dyrekcją Yip Wing-sie.
Bilety na poszczególne koncerty można zakupić poprzez system internetowy lub w kasach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Więcej informacji na www.spotkaniakultur.com. Mat. CSK