Muzyczne uwielbienie

Ubiegłorocznego koncertu wysłuchało kilka tysięcy osób

W wieczór Bożego Ciała, 31 maja br. o godz. 19.30, na scenie na pl. Zamkowym w Lublinie odbędzie się tradycyjnie Koncert Chwały.


Tegoroczny koncert po raz drugi odbędzie się przed Zamkiem Lubelskim. Jego hasłem są słowa św. Pawła „Owocem ducha jest Miłość”. – Tytuł jest naturalnie powiązany z przeżywanym w Kościele rokiem Ducha Świętego – wyjaśnia ks. Mirosław Ładniak, organizator Koncertu Chwały.

Uwielbienie, jak co roku, poprowadzi zespół Gospel Rain pod batutą Grzegorza Głucha oraz specjalnie na tę okazję utworzony 100-osobowy Chór dla Jezusa. Gwiazdą wieczoru tym razem będą bracia Wojciech i Piotr Cugowscy oraz Krzysztof Cugowski.

Na scenie zaprezentuje się też młody zespół Good God, składający się m.in. z księży, którzy oprócz piosenek ze swojej najnowszej płyty „On jest” zaśpiewają także piosenki pielgrzymkowe. Dlaczego? Ponieważ w tym roku będziemy przeżywać 40. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Tradycyjnie wydarzenie zakończy adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi abp. Stanisław Budzik. – Od chwili, kiedy wprowadziłem na koncercie adorację, zaczęła się dla mnie zupełnie nowa era tych koncertów – opowiada ks. Ładniak. – Nie ukrywam, że bardzo się bałem. Było wiele głosów, czy to nie jest przesada, czy to na pewno dobre miejsce, czy nie będzie profanacji, ale ja od wielu lat jeżdżę na rekolekcje ignacjańskie i pamiętam, co tam powiedział świętej pamięci ojciec Mokrzycki, a powiedział to, że każde miejsce i każde wydarzenie ma być przeniknięte Chrystusem Zmartwychwstałym. To mi dało na tyle odwagi, że od tamtej pory jest adoracja na Koncercie Chwały i kiedy ten roztańczony, roześmiany tłum nagle zaczyna padać na kolana, to robi wielkie wrażenie. Widać moc modlitwy i dla tego jednego momentu warto robić cały koncert.

Więcej informacji i zdjęcia z poprzednich edycji znajdują się na stronie: www.koncertchwaly.lublin.pl MG