Na Bronowicach patriotycznie i kulturalnie

Członkowie Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina - Bronowice pozują do zdjęcia z ks. dr Marianem Dumą, chwilę po tym, jak odebrali od proboszcza parafii pw. Świętego Krzyża pamiątkowe medale

W ramach XIV Bronowickich Lubelskich spotkań rodzinnych w piątkowe popołudnie przy ulicy Pogodnej odbyła się IV Wojewódzka Gala Patriotyczno-Kulturalna. Dzieci i młodzież ze szkół z dzielnicy przygotowały przepiękny program artystyczny. Nie zabrakło okolicznościowych wystąpień zaproszonych gości, a także wyróżnień dla osób zasłużonych dla rozwoju Lublina, Bronowic i parafii pod wezwaniem Świętego Krzyża.

– Rok 2020 jest szczególny dla Polski i naszej bronowickiej społeczności. To rok 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II – Papieża Polaka, 30-lecia parafii pod wezwaniem Św. Krzyża z ul. Pogodnej, a także 100-lecia Cudu nad Wisłą.

Podczas czwartej już gali patriotycznej w szczególny sposób staraliśmy się upamiętnić to ostatnie wydarzenie, poprzez odczytanie referatu przygotowanego przez inż. Adama Głowacza, naszego wielkiego społecznika, przewodniczącego Społecznego Komitetu Organizacyjnego gali – mówi Andrzej Szyszko, prezes Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice, który przepiękną uroczystość zorganizował wspólnie z Radą i Zarządem Dzielnicy Bronowice, parafią pw. Świętego Krzyża oraz bronowickimi szkołami i placówkami szkolno-wychowawczymi.

Początkowo gala miała odbyć się 15 sierpnia, ale z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa organizatorzy zostali zmuszeni przesunąć wydarzenie o kilka tygodni.

Podczas imprezy wyróżniono bronowickich społeczników. Medale Prezydenta Lublina otrzymali: Halina i Zbigniew Dulniakowie, Jacek Woliński, Grzegorz Gawda, Michał Dulniak, ks. prof. Tomasz Duma, ks. Jerzy Muciek oraz ks. Andrzej Andruszczak oraz nasz redakcyjny kolega Krzysztof Basiński. Dyplomami Prezydenta uhonorowano: prof. Annę Wójcikowską-Kapusta, Krystynę i Andrzeja Grzegorczyków, Elżbietę i Andrzeja Kurpielów oraz Rafała Dulnika.

Kilkadziesiąt osób zostało także wyróżnionych przez organizatorów gali za aktywną pracę na rzecz Bronowic i parafii pod wezwaniem Świętego Krzyża.

Na zakończenie gali uczestnicy wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Wojska Polskiego z Lublina. LB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here