Na cmentarz najlepiej autobusem

Do korzystania z komunikacji miejskiej w czasie odwiedzania cmentarzy zachęcają lublinian miejscy urzędnicy. Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) wypada w najbliższy piątek. W rejonie nekropolii będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. Prezentujemy ich najważniejsze założenia.


CMENTARZ PRZY DRODZE MĘCZENNIKÓW MAJDANKA

W czwartek, 31 października, po godzinie 16 zmieni się przeznaczenie pasów ruchu na Drodze Męczenników Majdanka. Od skrzyżowania z ul. Ordonówny do skrzyżowania z ul. Grenadierów dwa pasy ruchu będą przeznaczone do jazdy w kierunku cmentarza (z czego ten przy osi jezdni do jazdy na wprost, a prawy skrajny do zjazdów na parkingi Muzeum), a jeden do centrum. Oprócz tego zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Muzeum (jadąc od strony Felina).

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Ordonówny od popołudnia 31 października do 4 listopada będzie działać w „trybie” żółtego światła pulsującego. Przedstawiciele ratusza apelują o stawianie aut m.in. na parkingu na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu lub na parkingach koło Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego (ul. Dobrzyńskiego).

Od środy, 30 października do poniedziałku, 4 listopada będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu na ul. Cmentarnej. Wyjazd z tamtejszych parkingów odbywać się będzie drogą gruntową do ronda im. Janusza Krupskiego (przy skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka, ul. Hieronima Dekutowskiego i ul. Józefa Franczaka „Lalka”).

CMENTARZ PRZY ULICY LIPOWEJ

Od 1 do 3 listopada parking podziemny CHR Lublin Plaza w godz. 7 do 21 będzie bezpłatny. Jak co roku dodatkowe miejsca parkingowe pojawią się wzdłuż ul. Głębokiej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Od 31 października do 4 listopada nie będą obowiązywały zakazy zatrzymywania się.

Do 5 listopada miejsca parkingowe pod cmentarzem od strony ul. Lipowej zostaną przeznaczone na handel. Od czwartku, 31 października do 4 listopada na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza zostanie udostępniona dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

PARKINGI ROWEROWE

Po raz pierwszy bardzo blisko bram wejściowych na cmentarze pojawią się parkingi rowerowe. Będą dostępne od czwartku, 31 października, od godzin popołudniowych. Parking na 20 rowerów stanie po lewej stronie głównej bramy cmentarza przy Drodze Męczenników Majdanka. Kolejny, na 10 rowerów, pojawi się na rogu ul. Lipowej i ul. Ofiar Katynia tuż przy miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Dwa na 20 rowerów będą dostępne dla odwiedzających groby na cmentarzu przy ul. Walecznych – staną w pobliżu przystanku znajdującego się niedaleko skrzyżowania al. Andersa z ul. Walecznych.

CMENTARZ PRZY UL. PSZCZELEJ

Od 1 do 3 listopada na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

CMENTARZ PRZY ULICY BEŁŻYCKIEJ

Od 1 do 3 listopada na ul. Bełżyckiej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

Opracował GR

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here