Na co pójdzie 2,5 mln zł?

106 projektów złożyli chełmianie do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Dwadzieścia trzy mają charakter ogólnomiejski, a 83 – osiedlowy. Najwięcej wniosków zgłoszono z osiedla Zachód.

Wśród zgłoszonych projektów znalazły się tzw. tradycyjne, czyli budowy chodników, dróg, placów zabaw, czy parkingów dla rowerów. Wszystkie złożone wnioski zostaną poddane ocenie formalnej, a następnie merytorycznej, która ma zakończyć się do 31 lipca. Kolejne trzy tygodnie są przewidziane na składanie odwołań i ich rozpatrzenie. 21 sierpnia z kolei będzie wiadomo już, które wnioski zostaną poddane pod głosowanie. Odbędzie się ono w dniach 7-11 września.

Chełmianie do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłosili 83 projekty osiedlowe i 23 – ogólnomiejskiej. Najwięcej zgłoszono z osiedla Zachód – 13. O jeden mniej wpłynęło z Działek, a po 11 z osiedli Rejowiecka i Cementownia. Po osiem wniosków złożyli mieszkańcy Dyrekcji Górnej i Kościuszki, a po siedem – Dyrekcji Dolnej i Śródmieścia. Cztery projekty wpłynęły ze Słonecznego, a dwa z XXX-lecia.

Na 2021 rok urzędnicy na wydatki związane z realizacją projektów z budżetu obywatelskiego zaplanowali 2,5 mln zł. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here