Na drodze do ósmego mistrzowskiego tytułu stanęła kontuzja

Kinga Wojtasik (z prawej) i Katarzyna Kociołek na początku sierpnia w Moskwie wywalczyły srebrny medal mistrzostw Europy w siatkówce plażowej

Kinga Wojtasik z AZS UMCS TPS, znana lubelskim kibicom bardziej pod panieńskim nazwiskiem Kołosińska, nie dopisze do swojego bogatego medalowego dorobku ósmego z rzędu tytułu mistrzyni Polski w siatkówce plażowej.


Wychowanka trenera Jacka Rutkowskiego z powodu kontuzji zrezygnowała z udziału w rozgrywanych od czwartku do niedzieli w Toruniu ORLEN Mistrzostwach Polski.

Lublinianka, która wraz z Katarzyną Kociołek na początku sierpnia w Moskwie wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy, „odpuściła” sobie krajowy czempionat. Powód? Ból w kolanie oraz naciągnięty mięsień przywodziciel w lewej nodze.

Nasza zawodniczka oraz jej trener, prywatnie mąż Damian Wojtasik, nie chcieli ryzykować, by uraz pogłębił się. Już za parę dni nasze siatkarki czeka start w turnieju w Rzymie, podczas którego szukać będą kolejnych punktów do rankingu światowego, decydującego o kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Tokio. MAG