Na drogach bezpieczniej

Nie ma jeszcze rocznego raportu policji, ale to już pewne – 2016 rok na chełmskich drogach okazał się lepszy niż poprzedni. Było mniej wypadków, ofiar śmiertelnych i rannych.

Od 1 stycznia do świąt Bożego Narodzenia doszło do 54 wypadków drogowych, w których zginęło 13 osób, a 51 zostało rannych. 11 pieszych zmarło na skutek potrącenia, a 1 odniósł poważne obrażenia. Doszło też do 3 wypadków, których sprawcami byli rowerzyści (2 osoby zginęły, a 1 ranna).
Choć do końca roku jeszcze trochę, już widać, że pod względem bezpieczeństwa na drogach było lepiej, niż w poprzednich latach. A mniej zmarłych w wypadkach, to zawsze bardzo pozytywna wiadomość. W dużej mierze to zasługa zaostrzenia przepisów i częstszych patroli, ale mundurowi podkreślają, że nie tylko.
– Cały czas dążymy do tego, by na naszych drogach było bezpieczniej. Działania prewencyjne, wszelkie akcje policyjne, odnoszą skutek – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Dla porównania w 2015 r. doszło do 77 wypadków, w których zginęło 16 osób, a 75 zostało rannych. Policja odnotowała 20 wypadków z udziałem pieszych (3 ofiary śmiertelne i 17 rannych), zaś 5 spowodowanych przez rowerzystów (1 zabity, 4 rannych).(pc)