Na Felinie już wiosna

FC Wrońska z kibicami

Wystartowała piłkarska wiosna dla dzieci i młodzieży z Ogniskiem TKKF Omega. Pierwszy weekend futbolowych zmagań na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie przyniósł wygrane ekipom Tsunami i FC Wrońska.

W pierwszym turnieju udział wzięło aż 9 zespołów. Najlepsza okazała się drużyna Tsunami, która w decydujących spotkaniach w grupie finałowej pokonała 3:1 Omega Przyjaciele oraz 2:1 FC Hopki.

Końcowa kolejność I turnieju:1. Tsunami,2. Omega Przyjaciele, 3. FC Hopki, 4. FC PATO , 5. Korona Lublin, 6. Tama Felin, 7. United, 8. FC Drzewce, 9. Legion

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Wodziński (Tsunami, bramkarzem Filip Fiłonczuk (FC Hopki), a strzelcem Rafał Miroński (Omega), zdobywca 6 goli.

W drugim turnieju zagrały cztery drużyny. Pierwsze miejsce, po zwycięstwach 6:2 z FC Felin i 8:1 z FC Kometa, zajęła ekipa FC Wrońska. Druga lokata przypadła drużynie FC Najman, która zdołała pokonać zwycięzców (9:2), a w dwóch pozostałych spotkaniach zdobyła tylko punkt (6:6 z FC Felin, które uplasowało się na trzeciej pozycji). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Robert Dankiewicz (FC Wrońska), a bramkarzem Martyna Kocot (FC Felin). Strzelecką koronę zdobył Oskar Jeż z FC Felin (12 bramek), który wygrał także konkurs rzutów karnych, pokonując w finale 5:4 R. Dankiewicza.

– Tymi turniejami rozpoczęliśmy już 40. rok, tej pięknej służby dla sportu masowego. W marcu 1982 roku powstało Ognisko TKKF Omega i tak przez te lata dawaliśmy dzieciom chwile radości w tych trudnych czasach. Pokazaliśmy, że sport to element wielkiej kultury, że sport wychowuje. To tu, na boiskach osiedlowych wyrastają przyszli wielcy mistrzowie – mówi Zbigniew Furman, prezes Omegi. BAS