Na Kalinie praca wre

Przebudowa ulicy Kalinowszczyzna, a tym samym utrudnienia w ruchu, powinna się zakończyć przed zaplanowanym terminem

Przebudowa ulicy Kalinowszczyzna przebiega sprawniej niż zakładał harmonogram i być może inwestycja będzie gotowa przed terminem, wyznaczonym w umowie z wykonawcą na czerwiec 2020 roku. Na razie urzędnicy nie potrafią jednak potwierdzić, czy jest to możliwe i określić terminu ukończenia inwestycji.


– Gotowa jest warstwa ścieralna w ciągu głównym ulicy. Wykonywana jest warstwa ścieralna na ulicach bocznych. W najbliższym czasie malowane będzie oznakowanie poziome i rozpocznie się ustawianie znaków pionowych – wylicza Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza. – Końca dobiegają też prace związane z układaniem chodnika i przygotowaniem pochylni dla osób niepełnosprawnych przy schodach, znajdujących się w pasie drogowym.

Obecnie na ul. Kalinowszczyzna obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, która umożliwia dojazd do posesji. – Do czasu zakończenia inwestycji i uzyskania pozwolenia na użytkowanie nie planujemy zmian w organizacji ruchu. W tym momencie za wcześnie jest, by wskazać datę przywrócenia normalnego ruchu na ul. Kalinowszczyzna – tłumaczy G. Jędrek. Wiemy jedynie, że roboty na ulicy Kalinowszczyzna mają się zakończyć najpóźniej w czerwcu 2020 roku, bo taki termin został określony w umowie.

Przebudowa ulicy Kalinowszczyzna obejmuje m. in.: zmianę podbudowy i nawierzchni, wykonanie kanalizacji deszczowej na całym odcinku ulicy, budowę nowych miejsc parkingowych, odnowienie murów oporowych na odcinku od ul. Lwowskiej do ul. Tatarskiej, przebudowę zatok autobusowych i chodnika oraz wykonanie znajdującego się w pasie drogowym dojścia do kościoła. GR

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here