Na kolanach za darmo

Nieważne, że dwuletnie dziecko siedziało przez cały seans filmowy na kolanach. Pani Anna i tak musiała kupić mu bilet do kina. Wszystko przez zasadę: ilu widzów, tyle biletów. Teraz jednak ma się to zmienić.

– Chełmskie kino, w przeciwieństwie do większości kin w Polsce, każe sobie płacić za bilety dla najmłodszych widzów – zaalarmowała nas w ubiegłym tygodniu nasza Czytelniczka. – Kazano mi kupić bilet dla dwulatka. Nie rozumiem jednak, dlaczego mam płacić dwa razy za to samo miejsce, skoro dziecko przez cały sens siedziało mi na kolanach – skarży się pani Anna.
Dariusz Guz, główny specjalista ds. kina „Zorza”, tłumaczy, że taka decyzja była wynikiem rozliczeń z dystrybutorami. – Rozliczamy się z liczby osób, które oglądają dany film. Do tej pory nie spotykaliśmy się z sytuacją, że rodzice chcą oglądać film z małymi dziećmi na kolanach. Jednak z uwagi na komfort naszych mieszkańców, podjęliśmy rozmowy, by wprowadzić taką możliwość. Dzieci do lat trzech będzie można wziąć na kolana bez konieczności zakupu biletu – zapewnia D. Guz. (mg)