Na Koryznowej nie będzie remontu

O wygospodarowanie pieniędzy na budowę nowej jezdni z chodnikami i miejscami parkingowymi na ulicy Marii Koryznowej apelował Eugeniusz Bielak z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o odcinek od ul. Rudnickiej do ul. Ponikwoda Urzędnicy nie przychylili się do tej prośby.


– Takie zadanie nie ma zabezpieczenia finansowego w tegorocznym budżecie, wobec czego aktualnie jego realizacja jest niemożliwa – poinformował radnego Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, odpowiadając na interpelację radnego.

– To wstyd, żeby tak blisko centrum nie było utwardzonej drogi, tylko klepisko z dołami. Przejazd samochodem tą drogą jest wielkim utrudnieniem, nie pozwala bezpiecznie przemieszczać się mieszkańcom i stwarza duże utrudnienie dla pieszych – podnosił Eugeniusz Bielak w interpelacji do prezydenta.

Radny Bielak przypomniał też, że od kilku lat składa w tej sprawie wnioski budżetowe, ale inwestycja nie znalazła się w budżecie miasta na 2020 rok. – Proszę o przesunięcie środków finansowych w najbliższych miesiącach na tę oczekiwaną od wielu lat inwestycję, gdzie zamiast dobrej nawierzchni asfaltowej, jest gruntowe klepisko – apelował E. Bielak.

Radny Prawa i Sprawiedliwości domagał się nie tylko budowy nowej jezdni, ale też „zagospodarowania przyległej zieleni z chodnikami i miejscami parkingowymi”. – Są to wieloletnie zaniedbania, które powinny w pierwszej kolejności być systematycznie nadrabiane – uważa Bielak. Jego zdaniem Ponikwoda w starszej części jest zaniedbana, jeżeli chodzi o jezdnie i chodniki. R