Na Orlik za pozwoleniem

– Wójt wyprosił młodzież z „Orlika” – zawiadomił nas jeden z Czytelników „Nowego Tygodnia”. Wiesław Radzięciak, gospodarz gminy Leśniowice, zapewnia, że to nieprawda. Przypomina jednak, że z boiska należy korzystać zgodnie z harmonogramem.

Kompleks boisk wielofunkcyjnych „Orlik” w Leśniowicach powstał kilka lat temu dzięki dotacji z ministerialnego programu. Urządzane są tam turnieje sportowe. Obiekt świetnie służy dzieciom i młodzieży. Ostatnio do naszej redakcji dotarł sygnał jakoby Wiesław Radzięciak, wójt gminy Leśniowice, nie pozwolił młodym korzystać z boiska.
– Niedawno, w niedzielę, młodzież grała sobie w piłkę na „Orliku” w Leśniowicach – opowiada nam jeden z Czytelników „Nowego Tygodnia”. – Gdy wójt to zobaczył ponoć się rozgniewał. Mówił coś o jakiś uszkodzeniach w ogrodzeniu. Młodzież nie mogła już kontynuować gry.

Wójt Radzięciak wyjaśnia, że jakiś czas temu, w niedzielę, rzeczywiście zauważył, że na „Orliku” gra w piłkę młodzież. Boisko ma jedną furtkę, a młodzi nie dysponują kluczem do niej. Wójt mówi, że zastanawiał się, skąd młodzi mają klucze.

– To był czas, kiedy boisko było jeszcze nieczynne, choć rzeczywiście pogoda sprzyjała takiej formie aktywności – mówi wójt Radzięciak. – Interesowało mnie, skąd młodzież miała klucze i jak weszła na teren boiska, bo oficjalnie jeszcze nie było ono uruchomione. Wtedy nie był też jeszcze dostępny harmonogram korzystania z boiska, a do niego trzeba się dostosować. Jest też pracownik, który dysponuje kluczami do „Orlika”. Nie można wchodzić na boisko jak na swoje podwórko, bez pytania i powiedziałem to młodzieży. W sytuacji, gdyby coś się stało, musi być ktoś odpowiedzialny. Trzeba zachować warunki bezpieczeństwa. Wcale nie zabraniam młodzieży grać w piłkę. Wręcz przeciwnie, ale należy to robić zgodnie z harmonogramem i regulaminem obiektu.

Wójt Radzięciak mówi, że zdarzało się już, iż niektórzy, nie mając klucza do bramki, podkopywali się pod ogrodzeniem. Następnie czołgali się pod siatką i w ten sposób dostawali się na „Orlika”. Godziny otwarcia „Orlika” są dostępne na stronie internetowej Urzędu Gminy Leśniowice. (mo)