Na Piasecką wrócą stacje

Po starej stacji tankowania w Wierzchowiskach nie ma już śladu. Ruszyły prace nad budową MOP

Trwają prace przy budowie Miejsc Obsługi Podróżnych w Wierzchowiskach i Bystrzejowicach na „piaseckim” odcinku drogi ekspresowej S12/S17. Budowa ma się skończyć pod koniec przyszłego roku.


W tych miejscach istniały kiedyś popularne stacje benzynowe. W trakcie budowy drogi ekspresowej S12/17 obydwie zostały zamknięte, a kierowcy na blisko 70-kilometrowym odcinku od Markuszowa aż za Piaski, zostali pozbawieni możliwości zatankowania, bez oddalania się od trasy. Po starych stacjach pozostały stare, niszczejące budynki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przez kilka lat ogłaszała przetargi na prowadzenie w tych miejscach punktów obsługi podróżnych, ale brakowało chętnych.

Wkrótce to się zmieni. – W Wierzchowiskach i Bystrzejowicach trwają prace przygotowawcze i porządkowe w ramach zadania na zaprojektowanie i budowę Miejsc Obsługi Podróżnych. Wiosną rozebrane zostały stare budynki, a obecnie trwają dalsze prace związane z przygotowaniem inwestycji – relacjonuje Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

W ramach MOP-ów powstaną toalety, parkingi, zadaszone miejsca wypoczynku i place zabaw. W planach są też m.in. nasadzenia zieleni i instalacja monitoringu. W kolejnym etapie planowane jest ogłoszenie przetargów na wydzierżawienie terenów w obrębie MOPów, gdzie powstaną m. in. stacje benzynowe i restauracje. Koszt budowy poniesie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Roboty przy MOP Wierzchowiska prowadzi pruszkowski Strabag. Z kolei za prace przy MOP Bystrzejowice odpowiada firma Eksam MSM – Budownictwo z Lublina. Roboty mają się zakończyć pod koniec przyszłego roku. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here