Na początek ścieżki rowerowe

Na włodawskie ulice wkroczyli drogowcy. Pierwszą z zaplanowanych na najbliższe miesiące inwestycji jest budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Sierpińskiego. Zaraz po tym podobne prace obejmą ulicę Mostową.

– Prace przy budowie ścieżki rowerowej na ulicy Sierpińskiego są już bardzo zaawansowane – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński – Po ich ukończeniu wykonawca firma Drogtom z Włodawy przeniesie się na ulicę Mostową, gdzie również wykona dla nas ciąg pieszo-rowerowy. Zgodnie z harmonogramem robót w obu miejscach prace zakończą się pod koniec czerwca.

Z kolei prace remontowe prowadzone będą na ulicach: Spokojnej, Łęckiej i Wokulskiego. Umowy na przebudowę tych trzech ulic zostały już podpisane. Mieszkańców z pewnością najbardziej ucieszy gruntowny remont ulicy Spokojnej, która od lat jest w fatalnym stanie.
– Mieszkańcy tej części miasta wielokrotnie zgłaszali potrzebę gruntownej naprawy tej ulicy – dodaje Muszyński – Obejmując urząd burmistrza Włodawy obiecałem że ulica Spokojna zostanie wyremontowana i słowa dotrzymam.

Drogowcy pojawią się również na ulicy Sanguszki i Garnizonowej. Ponadto poprawiona zostanie nawierzchnia na kilkunastu drogach gminnych. Ale nie same remonty czekają Włodawę w najbliższym czasie. Najprawdopodobniej już w maju poznamy firmę, która zajmie się montażem kolektorów słonecznych. Poza tym miasto wciąż szuka wykonawcy, który zbuduje nowy budynek rekreacyjny na stadionie miejskim – włodawski ratusz pozyskał na ten cel ponad 320 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20. W międzyczasie przygotowywane są kolejne przetargi. Pierwszy z nich, dotyczący wymiany oświetlenia w mieście na tzw. LED-y, został już ogłoszony. Wartość projektu „Włodawa – miasto z energią – oświetlenie uliczne” to 2 mln 693 tys. 247,55 zł. 70 procent tej kwoty pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. (a)