Na początek sypnęło niespodziankami

Przed meczem: Prusaki - Alfa Felin piłkarze obu zespołów zapozowali do wspólnego zdjęcia

Ledwo zakończyła się 10. edycja Ligi Orlikowej, a Ognisko TKKF Omega i niestrudzony prezes Zbigniew Furman zaprosili piłkarzy-amatorów do udziału w kolejnych rozgrywkach. W czwartek ruszył Puchar Omegi.


Już w pierwszym meczu pucharowych zmagań doszło do sporej niespodzianki, za jaką trzeba uznać wygraną Omegi z ZUBR 6:4. Największy udział w zwycięstwie Omegi miał Aives Kherouf. Nigeryjczyk nie tylko czarował oczy grą, ale przede wszystkim zdobył dla swojej drużyny aż 4 bramki.

W drugim spotkaniu Alfa Felin okazała się o jednego gola lepsza od Prusaków. – Ten rezultat także należy rozpatrywać już nie tyle jako niespodzianka, ale sensacja – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator rozgrywek. – Alfa już w ostatnim meczu, przed tygodniem w Lidze Orlikowej pokonując Brak Tlenu dała sygnał, że ta wygrana nie była przypadkiem. Zmieniła skład i gra bardzo mądrą piłkę. My też myślimy o tym Pucharze pełnym historii powiedział mi Kacper Tokarski z Alfy – dodaje Zbigniew Furman.

Tegoroczny turniej, podobnie jak inne rozgrywki Omegi dedykowany jest działaczom, którzy przed 40 laty powołali do życia NSZZ Solidarność.

– To byli wielcy ludzie. Dziś po 40 latach są tacy którzy chcą na siłę zmienić bieg wydarzeń tamtych dni z 1980. Tego nie da się zmienić, nie da się oszukać czasu który odszedł. Wszystkich którzy majstrują po 40 latach przy tamtych wydarzeniach zapraszam na nasz turniej. Popatrzą na tych młodych, ich walkę na boisku i zrozumieją jaką krzywdę wyrządzają prawdziwej historii i tym młodym wojownikom roku 1980. Ja tam byłem, dziś jestem i dziękuję uczestnikom tego turnieju, że są ze mną – kończy prezes Zbigniew Furman.

Kolejne mecze Pucharu Omegi rozegrane zostaną na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie już 25 sierpnia. O godz. 19 PSŻ zmierzy się z AleTaxi, które obroniły mistrzostwo Ligi Orlikowej. Później grać będą Spiżarnia z Osadą oraz Alfa z ekipą Brak Tlenu. Finał i mecz o 3. miejsce zaplanowano na czwartek, 27 sierpnia. BAS

Puchar SOLIDARNOŚCI

1/4 finału
ZURB – Omega 4:6
Bramki: Patryk Górski 3, Grzegorz Wilk – Aives Kherouf 4, Bartosz Marczak 2.
Alfa Felin – Prusaki 3:2
Bramki: Dawid Adamczyk, Krzysztof Zarzycki, Kacper Tokarski – Paweł Kadłubowski, Piotr Urbańczyk.