Na początek u siebie z JKS Jarosław

Nowy sezon w PGNiG Superlidze Kobiet rozpocznie się 9 września. Zespół MKS Perła Lublin w pierwszym meczu zmierzy się 9 września w siebie z Eurobud JKS Jarosław. Dokładne terminy kolejnych spotkań, transmisji i meczu inauguracyjnego, poznamy na początku sierpnia.


Sezon 2020/2021 będzie drugim w PGNiG Superlidze Kobiet rozgrywanym w ramach ligi zawodowej. W rywalizacji nadal uczestniczyć będzie 8 zespołów, które systemem każdy z każdym rozegra cztery rundy. 26 z 28 serii rozegranych zostanie w weekendy, natomiast dwie odbędą się w środy (serie 1. i 25.)

Koniec pierwszej rundy zaplanowano na 8 listopada. Dwa tygodnie później przewidziana jest przerwa reprezentacyjna, podczas której biało-czerwone wystąpią na mistrzostwach Europy w Dani i Norwegii (3-20 grudnia).

Do ligowych zmagań zespoły powrócą na początku 2021 roku – 9 stycznia. Trzecia runda zakończy się 10-11 kwietnia, podczas 21. serii rozgrywek. Koniec sezonu przewidziany jest na sobotę 29 maja.

Najważniejsze mecze w każdej serii będzie można zobaczyć na kanale TVP Sport, w aplikacji mobilnej TVP Sport i stronie www.tvpsport.pl. Dzięki podpisaniu nowej umowy Superligi sp. z o.o. z Telewizja Polską S.A., znacząco zwiększy się liczba emisji telewizyjnych meczów z rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet.

Od obecnego sezonu czeka nas aż 28 transmisji, po jednym hitowym w każdej serii. Spotkania PGNiG Superligi Kobiet będą transmitowane w stałym paśmie – w piątki o godzinie 18:00.

W ligowym terminarzu

1. seria – 9 września (środa): MKS Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław * Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Metraco Zagłębie Lublin * KPR Gminy Kobierzyce – Ruch Chorzów * Start Elbląg – Młyny Stosław Koszalin.

Pozostałe mecze MKS Perła

w I rundzie:
2. seria – 19/20 września: Piotrcovia (dom)
3. seria – 26 września: KPR Gminy Kobierzyce (wyjazd)
4. seria – 10/11 października: Start Elbląg (d)
5. seria – 17/18 października: Młyny Stoisław Koszalin (w)
6. seria – 24/25 października: Ruch Chorzów (d)
7. seria – 7/8 listopada: Metraco Zagłębie (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here