Na przekór trudnościom

Najlepsze łyżwiarki lubelskiego Salchowa z trenerką Alicją Wierzbicką. Od lewej: Oliwia Piecyk, Oliwia Milanowska (w zawodach o Puchar Prezydenta Lublina w klasie złotej U18 zajęła 1. miejsce), Amelia Lejko, Anna Grzywacz, Kornelia Kawka, Oliwia Ciećko (w lubelskich zawodach trzecia w kl. wstępnej U18), Julia Gałczyńska (trzecia w kl. wstępnej U15), Alicja Ścibor i Karolina Kowalik (druga w kl. wstępnej U15 - 2 miejsce)

Udanie zakończyły sezon łyżwiarki figurowe lubelskiego Salchowa. Podczas zawodów o Puchar Prezydenta Miasta Lublin podopieczne trener Alicji Wierzbickiej cztery raz stawały na podium.

W klasie złotej U18 najlepsza była Oliwia Milanowska. W klasie wstępnej U15 drugie miejsce zajęła Karolina Kowalik, a tuż za nią uplasowała się Julia Gałczyńska. W klasie wstępnej U18 trzecie miejsce zajęła Oliwia Ciećko.

Lokaty pozostałych zawodniczek Salchowa: 7. miejsce kl. wstępna U15 –  Amelia Lejko, 9. miejsce kl. wstępna U9 – Kornelia Kawka, 10. miejsce kl. wstępna U18 – Anna Grzywacz.

Wyniki, które osiągnęły reprezentantki najstarszego łyżwiarskiego klubu w Lublinie byłyby z pewnością jeszcze lepsze, gdyby nie perypetie związane z korzystaniem z darmowych jednostek przeznaczonych dla „zawodowców”, których Salchow został pozbawiony z końcem ubiegłego roku, o czym obszernie donosiliśmy na naszych łamach.

Do zawodów o Puchar Prezydenta Miasta Lublin większość naszych łyżwiarek przygotowywała się na lodowisku w… Krynicy Zdroju.

W kolejnym wydaniu „Nowego Tygodnia” podsumujemy zakończony wczoraj sezon 2021/22 w wykonaniu podopiecznych trenerki Alicji Wierzbickiej. Oprócz zawodów w Lublinie zawodniczki Salchowa udanie startowały także w zawodach o Kryształowy Dzban, rozgrywanych w połowie stycznia w Krynicy Zdrój oraz na początku lutego w Mini Europa w Warszawie. BAS