Na razie brakuje na oświetlenie

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił przetarg na przebudowę ul. Rycerskiej.

Rycerska zostanie wyremontowana na długości 250 metrów. W planach jest nowa powierzchnia asfaltowa, wymiana chodników i krawężników. Roboty budowlane nie obejmą ostatniego fragmentu ulicy, tuż przy Szkole Podstawowej nr 42 w Lublinie, gdzie wciąż jest szutrowa droga, ponieważ ten odcinek w dalszym ciągu znajduje się w rękach prywatnych.

Na oferty potencjalnych wykonawców ZDiM czeka do 30 lipca br. Roboty budowlane wybrana firma powinna zakończyć do 30 października br. – Odnowienie nawierzchni ulicy to zwycięski projekt z V edycji Budżetu Obywatelskiego. Cieszymy się, że przechodzi on do realizacji – mówi Mieczysław Biszkont, przewodniczący zarządu dzielnicy Czuby Północne. W planach zwycięskiego projektu do Budżetu Obywatelskiego było jeszcze wykonanie oświetlenia ciągu pieszego prostopadłego do ulicy Rycerskiej – od ulicy Hetmańskiej do ulicy Kawaleryjskiej i przebudowa ul. Kaczeńcowej (nawierzchnia, parkingi, chodnik), na którą przetarg został już rozstrzygnięty.

– Wartość projektu została oszacowana przez jego autorów na 1,2 mln zł i taką kwotę mamy zapisaną w tegorocznym budżecie. Przetarg na przebudowę ul. Kaczeńcowej mamy już rozstrzygnięty, ten na przebudowę ul. Rycerskiej ogłoszony i właśnie od niego będzie wiele zależało.

Najtańsza oferta na przebudowę ul. Kaczeńcowej opiewa na 788,9 tys. zł. zatem na tę chwilę mamy niewiele ponad 400 tys. zł wolnych środków w ramach projektu – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza. – Jeśli po rozstrzygnięciu przetargu na przebudowę ul. Rycerskiej pozostaną jeszcze środki w ramach tego projektu, to będziemy ogłaszać przetarg na oświetlenie sięgacza – dodaje.

Emilia Kalwińska