Na razie kosmetyczna zmiana w sieci szkół podstawowych

Na sesji Rady Miasta Chełm zmieniono uchwałę w sprawie planu sieci publicznych szkół podstawowych, a także określenia granic ich obwodów. To była tylko formalność, bo plan uzupełniono o nowe ulice.

Dyskusja o ewentualnych zmianach sieci chełmskich podstawówek spowodowała wielkie emocje wśród wielu rodziców uczniów. W tym roku nie będzie jeszcze żadnego łączenia czy wygaszania podstawówek, ale samorządowcy dają do zrozumienia, że wobec niżu demograficznego i zwiększonych wydatków na oświatę w przyszłych latach będzie to konieczność.

W porządku obrad ostatniej sesji Rady Miasta Chełm (25 lutego) znalazła się jednak zmiana uchwały w sprawie planu sieci szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Chełm, a także określenia granic ich obwodów. Była to formalność, a plan został uzupełniony o nadane nazwy nowych ulic. Do granic obwodu SP Nr 2 włączono ulicę Ireny Sendlerowej; SP Nr 3 – ulice Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Leopolda Staffa; SP Nr 7 – ulicę Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza; SP Nr 8 – ulicę Kazimierza Odnowiciela.

W planie sieci podstawówek uaktualniono też nazewnictwo, tj. wprowadzono Szkołę Podstawową nr 6 w miejsce SP nr 11. Do granic obwodu „Szóstki” włączono ulicę Bulwarową.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że lokalizacja publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest miasto Chełm, jest „równomiernie rozłożona i zapewnia wszystkim dzieciom możliwość spełniania obowiązku szkolnego z uwzględnieniem drogi dziecka z domu do szkoły” zgodnie z prawem oświatowym, tj. dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych – 3 km i dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych – 4 km. W takiej sytuacji gmina nie ma obowiązku zapewnienia dowozu uczniów do szkół. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here