Na siedząco, ale wciąż pod chmurką

Wiat na przystankach przy Judyma na razie nie będzie, ale miasto obiecuje przynajmniej postawić ławki

Radna Monika Orzechowska prosi o ławki i wiaty na przystankach przy ul. Judyma. Miasto odpowiada, że jej prośbę spełni, ale tylko połowicznie.


Monika Orzechowska, radna klubu prezydenta Krzysztofa Żuka, zwróciła się z prośbą do włodarza miasta o doposażenie przystanków autobusowych przy ul. Judyma (nr 5821 Wertera 01 i nr 5822 Wertera 02) w wiaty i ławki dla oczekujących podróżnych. Radna wskazuje, że przystanki te są kluczowe ze względu na ich lokalizację, gdyż znajdują się w pobliżu DDK Węglin i boiska.

W odpowiedzi na interpelację, zastępca prezydenta Lublina, Artur Szymczyk obiecał radnej, że przystanki zostaną doposażone w ławki, kiedy tylko pozwoli na to pogoda, ale zamontowanie na nich wiat, przynajmniej w najbliższym czasie nie jest możliwe.

– Ze względu na obecnie istniejące zagospodarowanie pasa drogowego w obrębie przystanków usytuowanie wiat byłoby niezgodne z przepisami, a w przypadku przystanku Wertera 02 dodatkowo mogłoby ograniczać widoczność w obrębie skrzyżowania ulic Judyma, Wertera i Lipniak – wyjaśnił wiceprezydent Szymczyk, dodając, że w przypadku wykonywania robót drogowych na ul. Judyma i zmian w zagospodarowaniu pasa drogowego montaż wiat zostanie ponownie rozważony. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here