Na sportowo uczcili pamięć Papieża Polaka

Już po raz dziewiąty na Bronowicach odbył się Bieg Papieski upamiętniający 38. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz 29. rocznicę wizyty Papieża Polaka w Lublinie. Mimo niesprzyjającej aury (zimno i deszcz) na starcie stanęło blisko 250 uczestników z lubelskich szkół, a także jednostek opiekuńczo-wychowawczych Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Dzieci, młodzież oraz dorośli rywalizowali na pięciu dystansach.Najmłodsi, uczniowie klas I–IV ze szkół podstawowych, mieli do pokonania 300 metrów, najstarsi w biegu głównym aż 4 kilometry.
Każdy z uczestników otrzymał koszulkę z logo Biegu Papieskiego i pamiątkowy medal, natomiast zwycięzcom w poszczególnych kategoriach, medale, puchary i nagrody wręczali m.in.: przedstawiciel wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka zastępca dyrektora Wydziału Polityki LUW Mariusz Kidaj, Wicekurator Oświaty w Lublinie Eugeniusz Pelak, Zdzisław Niedbała z Urzędu Miasta Lublina, Wojewódzki Komendant OHP Piotr Gawryszczak, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Marek Solan, oraz przewodniczący zarządu dzielnicy Bronowice Marian Ignaciuk.
Biegowi towarzyszyły występy artystyczne oraz konkurs wiedzy o Janie Pawle II z nagrodami.
Na zmokniętych zawodników, którzy dobiegli do mety, czekała gorąca, przepyszna grochówka!
MAG

Organizatorzy:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Świętego Krzyża w Lublinie * Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie * Lubelska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy * Towarzystwo Gimnastyczne Sokół * Środowiskowy Hufiec Pracy 3-18 w Lublinie * Rada Dzielnicy Bronowice * Polski Czerwony Krzyż * Towarzystwo Sportowo-Turystyczne Sokolik * Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice * Fundacja Niepodległości.

SPONSORZY

m.in. Urząd Marszałkowski w Lublinie * Lubelski Urząd Wojewódzki * Kuratorium Oświaty w Lublinie * Przewodniczący Rady Miasta Lublina * Lubelska Wojewódzka Komenda OHP.

Wyniki

Gimnazjum

dziewczęta 1. Martyna Bugała (G. 9), 2. Maja Oleszczuk (G. 18), 3. Zuzanna Sołowiej (G. 18), 4. Katarzyna Jezior (G. 15), 5. Amelia Wójtowicz (G. 18), 6. Julia Kowalik (G. 15), 7. Natalia Kobiałka (G. 18), 8. Kinga Jałowińska (G. 15), 9. Julia Ogrodnik (G. 18), 10. Alicja Sadowska (G. 18).
chłopcy: 1. Mikołaj Kotyra (G. 10), 2. Krzysztof Sulowski (OHP Łuków), 3. Krzysztof Stefański (Firlej), 4. Konrad Kopyść (Łuków), 5. Stanisław Wojciechowski (G. 18), 6. Mateusz Cywiński (G. 18), 7. Aleksander Mucha (G. 18), 8. Dawid Sobieszczański (G. 18), 9. Damian Wawerski (G. 15), 10.Daniel Gołębiowski (G. 18).

Szkoły Podstawowe

klasy I-IV
dziewczęta: 1. Weronika Majchrowska (SP 31), 2. Wiktoria Kowalska (SP 40), 3. Marcelina Podstawka (SP 40), 4. Wiktoria Dorociak (SP 40), 5. Magdalena Zwolak (SP 40); chłopcy: 1. Oskar Jeż (SP 31), 2. Kacper Tracz (SP 31), 3. Eryk Ćwikła (SP 31), 4. Adrian Dorociak (SP 40), 5. Dawid Marczuk (SP 40), 6. Piotr Metner (SP 31), 7. Filip Zalewski (SP 31), 8. Oliwier Kursa (SP 31), 9. Jakub Puchacz (SP 40), 10. Marek Krzywicki (SP 40).
klasy V-VI
dziewczęta: 1. Marta Nowik (SP 31); chłopcy: 1. I gor Kwiatek (SP 56), 2. Sebastian Pawlicki (SP 31), 3. Mateusz Wasilewski (SP 31), 4. Michał Woźniak (SP 31), 5. Krzysztof Kowalski (SP 31), 6. Karol Górecki (SP 31), 7. Marcyan Kotselko (SP 31), 8. Wojciech Rój (SP 31), 9. Mateusz Dec (SP 31), 10. Mariusz Michalski (SP 31)

Szkoły średnie

dziewczęta: 1. Patrycja Kot (Bursa Szkolna Nr 5), 2. Paulina Rupniewska (ZSRiP), 3. Natalia Wierzbicka, 4. Patrycja Rachmanilewicz (BS nr 5), 5. Angelika Pietruk (ZS1), 6. Emilia Gospodarek (ZS1), 7. Weronika Gałach, 8. Patrycja Woźniak (ZSRiP), 9. Andżelika Szerszeń (HP Łuków), 10. Dagmara Mróz (ZSRiP);.
chłopcy: 1. Kamil Oleszek (II LO), 2. Dariusz Samarczenko (ZSB), 3. Adam Grudzński (ZSB), 4. Mateusz Maruszak (ZSRiP), 5. Kamil Władziewicz (BS nr 5), 6. Dominik Stanikowski (ZSB), 7. Paweł Stolarczyk (VIII LO), 8. Łukasz Romanowski (ZSRiP), 9. Michał Czajka (ZSB), 10. Norbert Flis (ZSB).
Bieg główny – kobiety: 1. Izabela Mucha (OHP), 2. Monika Jabłońska (OHP); mężczyźni; 1. Jarosław Bimkiewicz, 2. Marcin Jonik, 3. Zbigniew Stelmach, 4. Krzysztof Ślusarz, 5. Kamil Młynarz, 6. Tomasz Gałan, 7. Łukasz Kołodziejczyk, 8. Krystian Wieczorek (ZS1), 9. Ireneusz Połeć, 10. Paweł Pyc.