Na starcie spalony

Sześć nielegalnych automatów do gier zatrzymali funkcjonariusze lubelskiego działu kontroli celno-skarbowej, z czego cztery z nowego lokalu w Chełmie. Wracali z akcji i zobaczyli świeży szyld oraz dostawcze auto przed drzwiami, więc zatrzymali się i skonfiskowali maszyny.

Wracający akurat ze znanej im chełmskiej knajpy, w której chwilę wcześniej skonfiskowali dwie inne nielegalne maszyny, funkcjonariusze zatrzymali się przed lokalem i poszli sprawdzić, co się dzieje. Okazało się, że właśnie dostarczano do niego nielegalne automaty do gier hazardowych. Dwa stały już w środku, a dwa następne były jeszcze na pace samochodu. Właściciel lokalu miał pecha. Mundurowi zatrzymali maszyny i pieniądze, które miały posłużyć do realizowania wypłat wygranych z automatów.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że organizatorom nielegalnych gier hazardowych, poza sankcjami prawnymi wynikającymi z kodeksu karnego skarbowego, grożą także kary administracyjne – nawet aż 100 tys. złotych od każdego nielegalnie działającego automatu. (pc)