Na Tatarach pełna zgoda

Głosowanie nad absolutorium dla zarządu dzielnicy i projektem zmiany organizacji ruchu na ulicy Przyjaźni – między innymi tym zajmowała się na ostatnim posiedzeniu rada dzielnicy Tatary.


Rada jednogłośnie udzieliła zarządowi absolutorium za 2018 rok. – Dobrze oceniamy pracę zarządu. Zdecydowaliśmy, że udzielimy absolutorium jeszcze w trakcie tej kadencji, gdyż nowa rada, która zostanie wybrana w marcu, nie będzie miała pełnego oglądu sytuacji – wyjaśnia Józef Nowomiński, przewodniczący rady dzielnicy. Warto przypomnieć, że w skład zarządu wchodzą: Mieczysław Stasiak (przewodniczący), Jerzy Chabior (zastępca przewodniczącego), Kamil Grudzień (sekretarz), Sylwia Dreher i Piotr Laskowski.

Na posiedzenie rady przyszedł Jan Madejek, pełnomocnik prezydenta ds. dzielnic, niegdyś miejski radny Platformy Obywatelskiej, który jesienią bez powodzenia kandydował do RML z list klubu Krzysztofa Żuka. Mieszkańcy poprosili Madejka, aby wspierał ich w kontaktach z ratuszem.

Rada pozytywnie zaopiniowała też pomysł „rozszerzenia dotychczasowego ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Przyjaźni o odcinek tej ulicy, począwszy od budynku przy ul. Przyjaźni 10 do wjazdu w kierunku budynku przy ul. Przyjaźni 2”. Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Motor” występowała już w tej sprawie do Zarządu Dróg i Mostów. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here