Na wirtualnym afiszu

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie kontynuuje projekt Teatroteka Andersena. Dwa razy w tygodniu o godzinie 18.00 placówka publikuje nagrania audio lub wideo, dostępne przez 24 godziny, aktorów „Andersena” czytających wybrane bajki i baśnie. W ostatnim tygodniu, 6 i 7 maja mogliśmy posłuchać Konrada Biela czytającego „Coś”, a w tym, 11 i 12 maja, Roma Drozdówna zaprasza na „Stokrotkę”.

Co piątek od godziny 9.30 do niedzieli do godziny 22.00 Teatr udostępnia na stronie zarejestrowane swoje spektakle z udziałem publiczności. Ostatnio, od piątku 1 maja do niedzieli 2 maja, widzowie mogli obejrzeć „Czarodziejski flet Mozarta”, a podczas najbliższego weekendu na widzów czeka spektakl „Tymoteusz i Łobuziaki”.

Wtorki i czwartki są zarezerwowane w Teatrotece na działania edukacyjne. W każdy wtorek od 14 kwietnia o g. 9:30 trwa cykl „Spotkania z lalką teatralną”, w którym prezentowane są wszystkie typy lalek, jakie „grają” w lubelskim teatrze. W czwartki, także o 9:30, prezentowane są kolejne odsłony cyklu wideo „Teatralne podróże”. Jego autorka – Małgorzata Adamczyk, pedagożka teatralna z Andersena, zapoznaje z przestrzeniami teatru i jego zakamarkami oraz prezentuje teatr „od kuchni”.

Widzowie Teatroteki zachęcani są do własnych działań twórczych zainspirowanych obejrzanym spektaklem lub przeczytaną baśnią – mogą być to prace plastyczne, recenzje, filmiki, wideo komentarze, stworzone z rodzeństwem lub rodzicami – i do prezentowania ich na Facebooku „Andersena”.

W Teatrotece bez ograniczeń dostępna jest „Galeria fotografii” Tomasza Tylusa z trzech najważniejszych projektów teatru w 2019 r., zdjęcia z przypadającego rok temu jubileuszu 65-lecia placówki oraz dokumentacja wideo archiwalnych projektów edukacyjnych teatru (np. Retro Bajki – cykl warsztatów dla przedszkolaków realizowany wspólnie z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w lubelskiej Plazie) oraz zwiastuny spektakli, czyli krótkie zapowiedzi wideo spektakli aktualnych i archiwalnych.

Więcej informacji o Teatrotece na https://teatrandersena.pl/teatroteka/. Opr. JD