Na włam kradzionym rowerem

W piątek (14 września) po 20.00 policjanci z posterunku w Izbicy otrzymali informację, że ktoś najprawdopodobniej włamał się do lokalu gastronomicznego w miejscowości Wał.

– Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali mężczyznę, który przygotowywał sobie jedzenie – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Na widok policjantów rzucił się do ucieczki w kierunku pobliskiego lasu. Po kilkusetmetrowym pościgu funkcjonariusze ujęli sprawcę, którym okazał się być 49-letni mieszkaniec gminy Izbica.
Mundurowi ustalili, że mężczyzna przyjechał pod lokal rowerem, który skradł na początku sierpnia z jednego z garaży na terenie Izbicy.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 49-latka funkcjonariusze ujawnili inne przedmioty pochodzące z wcześniejszych włamań. Mało tego. Okazało się, że mieszkaniec gminy Izbica do niedawna siedział w więzieniu, właśnie za kradzieże. Zakład karny opuścił w lipcu tego roku. – Dotychczas spędził za kratkami łącznie 15 lat, głównie za włamania, kradzieże i oszustwa. W niedzielę sąd rejonowy w Zamościu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – mówi Wasilewski. (kg)