Na złamanie karku

Policjanci z krasnostawskiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości w Rożkach (gmina Żółkiewka), w miejscu, które znajduje się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. I wyeliminowali z ruchu jednego pirata.

We wtorek, 9 czerwca), policjanci ruchu drogowego krasnostawskiej komendy prowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Rożki (gmina Żółkiewka) przy drodze wojewódzkiej nr 842.

– W miejscowości tej na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione zagrożenie „przekroczenia dopuszczalnej prędkości” – tłumaczy Jolanta Babicz z KPP w Krasnymstawie. – Tuż po godzinie 11.00 zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu janowskiego. Mężczyzna pędził osobowym Audi z prędkością 147 km/h, gdzie było ograniczenie do 50 km/h – dodaje.

Pirat na trzy miesiące stracił prawo jazdy. Ponadto został ukarany 500 zł mandatem karnym, a na swoim koncie ,,zarobił” 10 punktów karnych. Przypominamy, że korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy bezpośrednio przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. – Policjanci nie lekceważą żadnego naniesionego na nią zagrożenia. A w przypadku potwierdzenia podejmują bezwzględne działania celem jego eliminacji – mówi Babicz. (k)