Na złamanie karku

Ograniczenia prędkości, a nawet zamontowania progów zwalniających domagają się mieszkańcy ul. Ceramicznej. Po wymianie nawierzchni wielu kierowców nie stosuje się do przepisów drogowych, zapomina o obowiązującej w terenie zabudowanym „pięćdziesiątce” i pędzi na złamanie karku. Mieszkańcy obawiają się o swoje zdrowie, a nawet życie.

Dziesięć lat czekali mieszkańcy ul. Ceramicznej na przebudowę ostatniego odcinka drogi, od bloków komunalnych do granicy z gminą Chełm. O realizację inwestycji upominali się także mieszkańcy okolicznych ulic: Poleskiej, Mazurskiej czy Pomorskiej. Przy zbiegu Ceramicznej i Poleskiej przez lata, po opadach deszczu, tworzyły się kałuże uniemożliwiające przejazd.

Co roku drogowcy nie nadążali łatać dziur. W końcu w minionym roku miasto dostało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych i mogło przystąpić do prac. Nowa nawierzchnia i chodnik zostały oddane do użytku kilka miesięcy temu. Wydawało się, że problemy mieszkańców Ceramicznej zostały rozwiązane. Tymczasem nowy dywanik asfaltowy powoduje, że wielu kierowców zapomina o tym, iż znajduje się w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

– Na pięciu kierowców czterech nie stosuje się do przepisów – twierdzi zaniepokojony mieszkaniec Ceramicznej. – To samochody głównie z powiatu chełmskiego lub włodawskiego. Pędzą na złamanie karku. W obie strony. Strach wyjść z domu, nie mówiąc o tym, by przejść przez ulicę. Dość często obserwuję ruch na naszej ulicy i naprawdę boję się o zdrowie i życie.

Według naszego czytelnika na Ceramicznej aż prosi się o ustawienie znaków ograniczających prędkość lub montaż kilku spowalniaczy. – Zamiast „pięćdziesiątki” niech będzie 40 km/h, a w okolicach kąpieliska „Glinianki” nawet 30 km/h. Przydałoby się też, by raz na jakiś czas drogówka stanęła z radarem. Mandaty posypałyby się, jak z rękawa – dodaje nasz czytelnik.

Biuro Prasowe Prezydent Chełma zaznacza, że urząd zwróci się do Komendy Miejskiej Policji o zwiększenie częstotliwości patroli ruchu drogowego w tej lokalizacji. Jeśli okaże się to konieczne, urzędnicy przeanalizują też możliwości wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na ul. Ceramicznej. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here