Nabierają na CBŚ

Po chwili spokoju, znów atakują starszych mieszkańców. Policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami działającymi metodą na „oficera CBŚP”.

Jeden dzwoni pod numery stacjonarne starszych mieszkańców, wita się i od razu rozłącza. Po chwili telefonuje drugi mężczyzna, przedstawia się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji i oświadcza, że otrzymany wcześniej telefon był od oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Przekonuje seniorów, że policja jest już na tropie naciągaczy, ale potrzebuje małej pomocy obywatelskiej. Przekonani, że biorą udział w akcji seniorzy pobierają z banku pieniądze i zostawiają je we wskazanych przez telefon miejscu.
– Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom. Jeżeli dzwoni do nas nieznajomy i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie mówmy nikomu przez telefon o tym, ile mamy środków zgromadzonych w domu lub na koncie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Pamiętajmy także, że prawdziwi policjanci nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy – apeluje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. (pc)