Nabór do liceów i techników

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Po pięć oddziałów klas pierwszych utworzą Zespół Szkół nr 1 i Zespół Szkół nr 2, po trzy – I LO i II LO, a jeden – Zespół Szkół w Żółkiewce.

– Zadeklarowanych mamy 526 uczniów – mówi wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki, któremu podlega oświata w powiecie. – Oznacza to, że około 71 proc. absolwentów szkół podstawowych z terenu powiatu krasnostawskiego chce kontynuować naukę w naszych placówkach. To cieszy, bo poprawiliśmy procentowy wynik sprzed roku.

Wicestarosta Nowosadzki podkreśla bardzo udany nabór do Zespołu Szkół nr 1. – To najlepsza rekrutacja od lat w tej placówce – zauważa. – Inne też mogą mieć powody do zadowolenia. Ogólnie wyniki naboru bardzo cieszą. Szkoły przeprowadziły skuteczną kampanię promocyjną, niemal do ostatnich dni walcząc o ucznia. Przygotowały naprawdę ciekawą ofertę edukacyjną, co na pewno przyciągnęło tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Sama promocja była interesująca, niesztampowa, nauczyciele, dyrektorzy uczestniczyli w niej dość aktywnie i to przyniosło oczekiwane efekty.

Niewykluczone, że liczba przyjętych do klas pierwszych kandydatów jeszcze ulegnie zmianie. – Co roku są drobne ruchy w sierpniu, wynikające z tego, że ktoś nie dostał się do szkół w innych miastach. Jest więc szansa, że jeszcze kilku, może kilkunastu uczniów zdecyduje się na naukę w szkołach podległych powiatowi – podkreśla M. Nowosadzki.

Zespół Szkół nr 1 przyjął 153 osoby. Z nowym rokiem szkolnym utworzy trzy klasy technikum i dwa oddziały w szkole branżowej. Zespół Szkół nr 2 ma zadeklarowanych 151 uczniów. Wszyscy będą uczyć się w klasach technikum. – W sumie będzie ich pięć, z czego trzy o jednym profilu, zaś dwie łączone – wyjaśnia wicestarosta.

W I LO naukę w trzech klasach pierwszych rozpocznie 108 uczniów. – Utworzyliśmy dwie klasy jednościeżkowe i jedną dwuścieżkową. Identycznie sytuacja wygląda w II LO, gdzie też będą trzy oddziały. Tyle tylko, że przyjętych jest na ten moment 92 uczniów – dodaje Marek Nowosadzki.

Jedną klasę pierwszą utworzy Zespół Szkół w Żółkiewce. Oddział będzie liczył zaledwie 22 uczniów. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here