Nabór wniosków na 500 plus

1 lutego rozpoczął się przyjmowanie wniosków na comiesięczne świadczenia wychowawcze 500 plus. Na początek nabór będzie prowadzony w formie elektronicznej, a od 1 kwietnia także osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie albo za pośrednictwem poczty.

Ze świadczenia 500plus korzysta wiele chełmskich rodzin. W poprzednim okresie od 1 lipca 2019 r. do 31 grudnia 2020 r. do MOPR w Chełmie wpłynęły 7492 wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, z czego aż 5200 wniosków w formie elektronicznej. Świadczenia wypłacono dla 6668 chełmskich rodzin, a na jego wypłatę w tym okresie przeznaczono prawie 80 mln zł.

Od 1 lutego 2021 r. wnioski będą przyjmowane drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu Ministerstwa Rodziny: empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS. Z kolei od 1 kwietnia 2021 r. wnioski o wsparcie wychowawcze w ramach pięćset plus będzie można składać drogą tradycyjną, czyli osobiście w MOPR w Chełmie lub za pośrednictwem poczty. Od tego roku prawo do świadczenia w ramach programu „Rodzina 500+” zostało ustalone na roczny okres trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Jak informują chełmscy urzędnicy, dla wniosku złożonego w terminie do 30 kwietnia 2021 r. ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata nastąpi najpóźniej do 30 czerwca 2021 r. W przypadku wniosków złożonych później – w terminie trzech miesięcy od dnia złożenia wniosku. Z wyrównaniem od 1 czerwca będą wypłacane tylko te świadczenia, na które wnioski wpłyną przed upływem czerwca. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here