Nadaktywni

12 grudnia 2017 r. po raz kolejny sukces święcili młodzi aktorzy z grupy teatralnej „Nadaktywni”, działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Dzięki sumiennej pracy i zaangażowaniu młodzieży spektakl „Świąteczny czas”, którego premiera miała miejsce w Galerii Na Parterze włodawskiej książnicy, zyskał uznanie widzów, dostarczając im wielu wzruszeń i pozytywnych wrażeń oraz skłaniając do refleksji nad podejmowanymi w przedstawieniu problemami.

„Świąteczny czas” jest opowieścią o zwyczajnych ludziach, ich życiowych sukcesach i porażkach. To syntetyczny portret mieszkańców małego miasteczka borykających się z codziennymi przeciwnościami losu. Czas oczekiwania na Boże Narodzenie obfituje w wydarzenia, które obrazują problemy, z jakimi spotykają się współcześni ludzie. Wiele uwagi poświęcono tematowi profilaktyki antyalkoholowej i antynikotynowej, przedstawiając stosunki społeczne w środowiskach dotkniętych uzależnieniami.
Scenariusz jest dziełem zbiorowym stworzonym przez młodych aktorów biorących udział w przedstawieniu.
Grupa teatralna „Nadaktywni” działa od czterech lat w niemal niezmienionym składzie. W spektaklu „Świąteczny czas” młodzi aktorzy wcielili się w następujące role:DOMINIKA: Martyna Dominiczak; BIZNESWOMAN (a także wsparcie muzyczne: merytoryczne i techniczne występującej grupy): Nina Krzemińska; ANETA: Marika Kucharuk; OJCIEC Z PROBLEMAMI ALKOHOLOWYMI: Kasia Kuszpa; CÓRKA ANETY 1: Dagmara Lewczuk; MIKOŁAJ (oraz pierwszy wokal): Martyna Oleniak; WŚCIBSKA SĄSIADKA (oraz wokal): Klaudia Stopa; CÓRKA ANETY 2: Nikola Wałecka; PANI HELENA (oraz pomysły choreograficzne i scenograficzne): Oliwia Wałecka; SYMPATYCZNA SĄSIADKA: Justyna Zimnowodzka; OJCIEC RODZINY (oraz pomocnik rekwizytora): Mateusz Pielak (najmłodszy stażem aktor, z powodzeniem odnalazł się w grupie, do której należy od jesieni 2017 r.).
Edyta Pietrzak
(na podstawie informacji i notatek otrzymanych od M. Topolskiej)
Zdjęcia wykonała podczas spektaklu Ewa Szewczyk

Serdecznie dziękujemy instytucjom i osobom, bez których nie odnieślibyśmy sukcesu:

Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – za finansowe wsparcie,
Miejskiemu Ośrodkowi Sporu i Rekreacji we Włodawie – za wypożyczenie sceny,
Panu Krzysztofowi Oksytiukowi – za użyczenie nam swego radiowego głosu do spektaklu,
Panu Dyrektorowi MBP we Włodawie Jackowi Żurawskiemu – za wsparcie i sfilmowanie spektaklu,
Pani Małgorzacie Zińczuk, Zastępcy Dyrektora ds. merytorycznych MBP we Włodawie – za oświetlenie i pomoc w realizacji scenografii,
Pani Dorocie Garczyńskiej-Ślusarz – za nieocenioną pomoc przy tworzeniu scenografii.
Koleżankom – za poświęcony czas podczas prób: Joannie Orzeszko – za obsługę techniczną, Edycie Pietrzak – za udźwiękowienie,
Oldze Puś – za pomoc przy rekwizytach,
Urszuli Panasiuk – za wykonanie materiałów promujących spektakl oraz obsługę oświetlenia,
Ewie Szewczyk – za pomoc przy montowaniu scenografii.

Małgorzata Topolska
opiekun grupy „Nadaktywnej” wrzesień – grudzień 2017 r.