Nadchodzi wielkie święto piwoszy

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych zadebiutowały w Lublinie w 2015 roku. Dzięki kilkudziesięciu wystawcom, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, impreza stała się już niezwykle popularna w naszym regionie. Tegoroczne targi odbędą się w dniach 24-26 listopada w Targach Lublin – po sąsiedzku z Festiwalem Przedmiotów Pięknych „Kolorowe Jarmarki”.


Impreza jest okazją do degustacji wielu oryginalnych piw, których na co dzień nie spotkamy w lubelskich sklepach lub barach. A ponieważ w Polsce rośnie też rzesza „domowych piwowarów”, możliwość uzyskania informacji i porad o produkcji „złocistego napoju” od zawodowych piwowarów i browarników stanowi dla wielu dodatkowy atut imprezy. Z roku na rok targi cieszą się coraz większą popularnością. Organizatorami imprezy jest Piwny Lublin, Browar Zakładowy z Poniatowej i Lubelski Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.
– Cieszy mnie, że na naszą imprezę przychodzi tak wiele osób, które do tej pory nie próbowały piw rzemieślniczych. To doskonała okazja do zabawy, ale i dowiedzenia się czegoś nowego. Nagle okazuje się, że piwo to nie tylko „złocisty trunek”, ale niezwykle ciekawy napój, o którym można dyskutować godzinami. 12 tys. uczestników w 2016 roku to fantastyczny wynik, który dobrze wróży na przyszłość – twierdzi Łukasz Dudkowski z Piwnego Lublina.
Wśród wystawców znajdą się m.in. browary rzemieślnicze, producenci cydru, puby, sklepy, hurtownie oferujące piwo craftowe, firmy oferujące sprzęt do piwowarstwa domowego, butelki, opakowania, artykuły reklamowe. Na głodnych będą czekały food trucki Jednodniowy bilet kosztuje 7 zł. Joanna Niećko