Nadrabiają wieloletnie zaniedbania

Gmina Rudnik jako jedyna w powiecie krasnostawskim nie ma nie tylko ośrodka kultury, ale również boisk sportowych przy swoich szkołach. Na budowę takich obiektów chce pozyskać pieniądze z „Polskiego Ładu”.

Jak już informowaliśmy, gmina Rudnik złożyła do drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład wniosek o dofinansowanie budowy Gminnego Ośrodka Kultury. Jako jedyna w powiecie krasnostawskim nie posiada takiej jednostki. Rudnik nie ma również z prawdziwego zdarzenia sportowych boisk przy swoich szkołach. Wieloletnie zaniedbania stara się nadrobić wójt gminy Paweł Kucharczyk.

– Potrzeba budowy nowych boisk wynika z faktu, iż nasze szkoły nie dysponują obiektami do prowadzenia zajęć sportowych na poziomie odpowiadającym dzisiejszym wymaganiom – twierdzi włodarz Rudnika. – Budowa nowych kompleksów sportowych pozwoli poprawić warunki do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego w naszych szkołach zrównując je z tymi, jakie są standardem w innych gminach.

Boiska sportowe gmina planuje wybudować przy szkołach podstawowych w Rudniku i Płonce, jako wielofunkcyjne kompleksy do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę o nawierzchni poliuretanowej. – Obiekty mają być wyposażone w piłkochwyty oraz energooszczędne oświetlenie. Obecnie opracowywana jest dokumentacja techniczna. Na jej przygotowanie wykonawca zgodnie z podpisaną umową ma 5 miesięcy. Całość prac szacujemy na około 1,6 mln zł – wyjaśnia Paweł Kucharczyk.

Pieniądze na budowę boisk gmina Rudnik planujemy pozyskać z drugiej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. – Złożyliśmy wniosek na dofinansowanie na poziomie 95 proc. wartości zadania – dodaje wójt gminy Rudnik. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here